ufc powraca do denver będą ataki kolanami na głowę w parterze

UFC powraca do Denver, będą ataki kolanami na głowę w parterze! Karta walk gali w Kolorado!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 15 maja 2024

Organizacja UFC zawita 13 lipca do Denver. UFC powróci do stanu Kolorado po sześcioletniej przerwie. Komisja tego stanu dopuszcza atak kolanem na głowę rywala w parterze.

W ostatnich kilkunastu godzinach organizacja UFC potwierdziła terminy oraz nazwiska uczestników walk wieczoru kilku zbliżających się wydarzeń. Ariel Helwani przekazał, że 13 lipca UFC powróci do Denver w stanie Kolorado.

Ostatni event w Denver odbył się w 2018 roku kiedy Yair Rodriguez zanotował jeden z najwspanialszych comebacków w historii i znokautował Chan Sung Junga piekielnym łokciem w ostatniej sekundzie walki.

Niestety na tę chwilę próżno szukać tak znanych nazwisk w karcie walk tegorocznej gali. Main eventem wydarzenia ma być walka Rose Namajunas z Maycee Barber. Oczywiście Rose to była mistrzyni organizacji UFC natomiast Barber legitymuje się serią sześciu zwycięstw z rzędu, jednak mimo wszystko kibice w stanie Kolorado zapewne spodziewali się bardziej rozpoznawalnych nazwisk w walce wieczoru.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Komisja Sportowa Stanu Kolorado dopuszcza ataki kolanami na głowę w parterze. Komisarze z tego stanu są znani z tego, że przyjęli zasady firmowane przez organizację ONE Championship. W Kolorado wyliczono, że zaledwie 1.4% wszystkich walk MMA kończy się po tym jak w finałowej sekwencji ciosów zawarty jest atak kolanem na głowę.

W przeszłości dyrektorzy UFC zapowiadali, że z tego względu organizacja nie wróci do Denver. Jak widać nie trzeba było wcale tak wiele lat by w biurze UFC zmieniono tę decyzję. Poniżej aktualna karta walk gali UFC Denver.

UFC Denver – karta walk

Karta główna

  • Rose Namajunas vs. Maycee Barber – walka wieczoru
  • Luana Santos vs. Mariya Agapova
  • Viviane Araujo vs. Jasmine Jasudavicius
  • Gabriel Bonfim vs. Ange Loosa
  • Mike Malott vs. Gilbert Urbina
  • Cody Brundage vs. Abdul Razak Alhassan
Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments