NEWSY

UFC Phoenix: Rodriguez vs. BJ Penn, Lauzon vs. Held dziś w nocy o 4:00 na Extreme Sports Channel

Pinterest LinkedIn Tumblr

UFC FIGHT NIGHT: Rodriguez vs. Penn w nocy z 15 na 16 stycznia o 4:00

Transmisja w jakości HD tylko na Extreme Sports Channel

W najbliższy weekend w Phoenix w stanie Arizona pionier i legenda MMA, Amerykanin BJ Penn zmierzy się z Meksykaninem, Yairem Rodriguezem, który w swojej karierze w UFC nie przegrał jeszcze ani jednej walki. Ponadto na karcie głównej przewidziano pojedynek Polaka Marcina Helda z Amerykaninem Joem Lauzonem oraz starcia McGee vs. Saunders, Moraga vs. Pettis. Na transmisję zapraszamy w nocy z 15 na 16 stycznia o godz. 4:00.

 

Walką wieczoru będzie pojedynek pomiędzy dwoma niezwykle doświadczonymi zawodnikami wagi piórkowej – BJ Pennem oraz Yairem Rodriguezem. BJ Penn, który zadebiutował  w UFC w maju 2001 r. zwyciężając z Joeyem Gilbertem, w ramach federacji stoczył aż 23 walki w trzech kategoriach wagowych. Amerykanin jest jednym z trzech zawodników w historii UFC, obok Randy’ego Couturego i Conora McGregora, którzy uzyskali pas mistrzowski
w dwóch dywizjach. BJ Penn powraca do oktagonu po ponad dwuipółletniej przerwie, kiedy to w finale The Ultimate Fighter, w trzeciej rundzie przegrał z Frankiem Edgarem. W Phoenix Amerykanin będzie miał szansę udowodnić, że jest w stanie ponownie zagrozić najlepszym zawodnikom. Do takich należy właśnie Yair Rodriguez. Meksykanin jest notowany w pierwszej dziesiątce zawodników wagi piórkowej. Od swojego debiutu w UFC w listopadzie 2014 r., Rodriguez wychodzi ze starć w oktagonie niepokonany. Na swoim koncie ma zwycięstwa z takimi przeciwnikami jak Alex Caceres, Andre Fili, Dan Hooker czy Charles Rosa.

Na arenie w Phoenix zobaczymy także m.in. pojedynek Marcina Helda z Joem Lauzonem. Dla Polaka będzie to druga walka w ramach UFC. Held zadebiutował na UFC Fight Night 98 w listopadzie zeszłego roku przegranym starciem z Diego Sanchezem. Lauzon dołączył do UFC w 2006 roku i od tego czasu stoczył ponad 20 pojedynków. W przeszłości pracował nad podniesieniem swoich umiejętności trenując z BJ Pennem na Hawajach. Spośród ostatnich siedmiu starć zwycięsko wyszedł z czterech, pokonując takich przeciwników jak Diego Sanchez czy Takanori Gomi.

Comments are closed.