NEWSY

UFC on ESPN 1: Velasquez vs. Ngannou – analiza kursów PZBuk

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

PZBuk ma dla nowych graczy prezent w postaci darmowego zakładu na 50 PLN. Kliknij tutaj i zobacz ofertę bukmachera.

Przy okazji gali UFC on ESPN 1: Cain Velasquez vs. Francis Ngannou przyjrzymy się dokładnie najciekawszym zestawieniom w karcie walk. Nie będziemy brali pod uwagę jedynie poziomu sportowego poszczególnych walk, ale zwrócimy również uwagę na kursy w ofercie bukmachera PZBuk. Na kogo warto postawić? Kiedy wskazać zwycięstwo faworyta, a kiedy zaryzykować i wybrać underdoga? Zapraszamy do zapoznania się z nasza analizą.

Velasquez powróci do octagonu po długiej, trwającej półtora roku przerwie. Były mistrz królewskiej kategorii zmierzy się z niebezpiecznym Francisem Ngannou. Faworytem starcia według bukmachera jest Velasquez, ciekawostką jest fakt, że Cain nie przegrał nigdy walki po decyzji sędziowskiej natomiast Ngannou jeśli przegrywa to wyłącznie po stoczeniu pełnego pojedynku. Zagadką jest to w jakiej formie będzie Velasquez jednak jeśli uda mu się wykorzystać doskonałe umiejętności zapaśnicze i przeniesie walkę do parteru to śmiem wątpić, że urodzony w Batie w Kamerunie „Predator” zdoła powrócić do stójki. Ngannou będzie niebezpieczny w pierwszych dwóch minutach otwierających pojedynek, Velasquez ma po swojej stronie doświadczenie oraz wiele tygodni treningów z Danielem Cormierem, aktualnym mistrzem kategorii ciężkiej. Biorąc pod uwagę ostatnie występy Ngannou stawiam na wygraną Velasqueza.

Drugą z walk wieczoru gali UFC on ESPN 1 jest pojedynek Jamesa Vicka z Paulem Felderem. Starcie prowizorycznie zapowiada się na bardzo wyrównane jednak jeśli uznamy za wytyczną fakt, że obaj zawodnicy mierzyli się z Francisco Trinaldo to postawimy pieniądze na Vicka, który pokonał doświadczonego Brazylijczyka (Felder przegrał z Trinaldo przez TKO w 3 rundzie). Dodatkowo pochodzący z Teksasu zawodnik walczył w ostatnich latach z wyżej notowanymi oponentami, a mimo to jego bilans w UFC wynosi dziewięć zwycięstw i dwie porażki natomiast Felder ma na swoim koncie siedem zwycięstw i cztery porażki w octagonie najlepszej ligi MMA na świecie.

W ciągu ostatnich dwóch lat Andre Fili stoczył dwa razy więcej pojedynków niż Myles Fury. Kurs na reprezentanta Team Alpha Male wynosi 2.25 i postawienie na wygraną Filiego będzie rozsądnym rozwiązaniem. Smaczku sprawie dodaje fakt, że obaj zawodnicy wejdą do octagonu po porażkach. Fili przegrał przez decyzję sędziowską z Michaelem Johnsonem natomiast Myles Fury padł na deski po nokaucie jaki zafundował mu Chad Mendes. Wygra ten z zawodników, który wykaże większą determinację do tego by ponownie wskoczyć na zwycięskie tory.

Kron Gracie zadebiutuje tą walką w UFC, jest to kolejny z potomków legendarnej rodziny prekursorów brazylijskiego jiu-jitsu. Gracie dysponuje bardzo małym doświadczeniem w MMA, a zmierzy się z prawdziwym weteranem organizacji UFC. Dla Alexa Caceresa będzie to dwudziesta walka dla organizacji UFC. Według kursów jasnym faworytem jest Gracie, który na co dzień trenuje z braćmi Diaz jednak jeśli chcecie się pokusić o ryzyko to właśnie zestawienie Gracie vs. Caceres jest walką godną waszej uwagi, gdyż kurs na wygraną Caceresa wynosi, aż 3.3.

Wszystkie kursy w PZBuk na UFC on ESPN 1 prezentują się następująco: