NEWSY

UFC Oklahoma – relacja z gali

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kevin Lee dopisał kolejne zwycięstwo do swojego rekordu. Nie obyło się jednak bez kontrowersji, gdyż sędzia Mario Yamasaki przerwał pojedynek mimo iż Michael Chiesa nie odklepał duszenia i był przytomny. „Maverick” momentalnie rozpoczął protesty jednak zgodnie z zasadami zwycięstwo padło łupem Lee. 24-letni „The Motown Phenom” zdominował rywala narzucając swoje tempo i zapracował na wygraną. Dla zawodnika Xtreme Couture jest to piąta wygrana z rzędu, a ogółem jego rekord w UFC prezentuje się imponująco i wynosi jedenaście zwycięstw i zaledwie dwie porażki.

Tim Boetsch odprawił Johny’ego Hendricksa w pierwszej minucie drugiej rundy. „The Barbarian” skończył oponenta high kickiem, po którym zasypał byłego mistrza dywizji półśredniej gradem ciosów. Warto zaznaczyć, że jest to kolejna walka w której Hendricks nie tylko nie zmieścił się w zakontraktowanym limicie wagowym lecz także wyglądał i zaprezentował się jak nieprzygotowany do podjęcia walki.

Felice Herrig nie dała szans Justine Kish, która poza porażką zanotowała mały „wstydliwy” incydent w octagonie (widoczny na zdjęciu do posta). Herrig podeszła do walki ofensywnie, często przenosiła pojedynek do parteru i kilkukrotnie udało jej się zdobyć dosiad. Jedyne czego nie zrobiła to skończenie walki przed czasem, poza tym nie dała sędziom wątpliwości kto jest lepszy w tym starciu, a dwóch z nich punktowało walkę 30-36.

Dennis Siver zanotował pierwsze zwycięstwo od trzech lat pokonując BJ’a Penna przez większościową decyzję sędziowską. Niemiec tradycyjnie dla siebie zaprezentował dobre kopnięcia za pomocą których stale atakował nogi, tułów oraz głowę rywala. Penn odpowiedział na to wszystko mocnym prawym w drugiej rundzie, po którym znalazł się w pozycji bocznej jednak mimo iż bardzo długo miał rywala ustabilizowanego w korzystnej sytuacji ani razu nie spróbował pokusić się o próbę poddania co jest bez wątpienia sporym zaskoczeniem.

Zwycięstwa odnieśli również Clay Guida, Carla Esparza, Marvin Vittori, Tim Means, Dominick Reyes, Darrell Horcher, Jared Gordon, Tony Martin i Jeremy Kimball.

Comments are closed.