UFC: Marcin Tybura wygrywa walkę i spada w rankingu wagi ciężkiej!

Kacper Tobiasz
0
Opublikowano: 08 lutego 2023

W ostatnim czasie można zauważyć, że rankingi w organizacjach MMA są jedną wielką niewiadomą. W KSW po porażkach zawodnicy awansują, a w UFC po wygranych zaliczają spadek.

Marcin Tybura 5 lutego powrócił do oktagonu i na gali w Las Vegas zmierzył się z Blagoyem Ivanovem. Pojedynek rozstrzygnął się na pełnym dystansie i po trzech rundach sędziowie jednogłośnie wskazali zwycięstwo bardziej doświadczonego Polaka.

Aktualizacja rankingów UFC

W main evencie tej samej gali doszło do innego pojedynku w kategorii ciężkiej. Derrick Lewis zmierzył się z Sergheiem Spivacem. Zawodnik z Mołdawii już w pierwszej odsłonie walki rozprawił się z rywalem i poddał Amerykanina.

Taki rezultat sprawił, że w rankingu kategorii ciężkiej doszło do kilku zmian. Alexander Volkov awansował o jedną pozycję, a Spivac wskoczył aż 4 miejsca wyżej. Spadek natomiast zaliczył Lewis, który z 7 miejsca spadł na 10 i tym samym zrzucił Marcina Tyburę na 11 lokatę. O jedno oczko niżej spadł również Chris Daukaus.

Wygrana nie umocniła pozycji Polaka, gdyż zmierzył się z rywalem, który zamyka klasyfikację top 15. Co ciekawe, jest to odwrotna sytuacja do tej, jaką ostatnim razem mogliśmy zobaczyć w KSW. Po tym, jak Roman Szymański w 65 sekund poddał debiutującego w okrągłej klatce Raula Tutarauliego, Gruzin awansował na 8 miejsce w dywizji lekkiej.

Źródło: UFC

Zostaw ocenę
0
0