NEWSY

UFC Londyn: Lansberg wygrywa po krwawym boju z Pudilovą

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

W starciu otwierającym londyńską galę Lina Lansberg (7-2) po krwawym boju wygrała przez decyzję z Lucie Pudilovą (6-2). Był to rewanż za pojedynek z 2015 roku, kiedy to Lansberg również decyzją Pudilovą na Battle of Botnia w Umei.

Praktycznie cała pierwsza runda toczyła się w klinczu, gdzie żadna z zawodniczek nie osiągnęła znaczącej przewagi. Poza jednym trafionym highkickiem ze strony Pudilovej nie mieliśmy żadnych efektownych akcji. W drugiej rundzie mogliśmy zobaczyć więcej stójkowych wymian, które zazwyczaj kończyły się klinczem. Optyczną przewagę zdawało się ma Lansberg. Na półtorej minuty przed końcem rundy Pudilova ładnie trafiła kombinacją pod siatką, jednakże Lansberg obaliła Czeszkę i spokojnie kontrolowała sytuację do końca starcia. W trzeciej rundzie zdecydowanie lepsza fighterką była Pudilova, która pomimo wejścia last minute do tej walki zachowała więcej sił, demolując mocnymi łokciami w klinczu twarz Szwedki, która ostatnie dwie i pół minuty wytrwała tylko siłą woli.

Sędziowie ogłosili zwyciężczynią Linę Lansberg. Na kartach sędziowskich werdykt brzmiał 3 x 29-28. Kibice nie do końca zgadzali się z decyzją, co potwierdziła sama Lansberg w wywiadzie po walce, ogłaszając Pudilovą wygraną.