NEWSY

UFC Londyn: w bratobójczym pojedynku Scott minimalnie lepszy od Askhama

Pinterest LinkedIn Tumblr

W drugiej walce gali zmierzyło się dwóch Brytyjczyków, którzy przegrywali z Krzysztofem Jotko: Scott Askham (14-4) oraz Brad Scott (11-4). Lepszym według sędziów okazał się Scott, który wygrał na kartach sędziowskich u dwóch sędziów.

Pierwsza przebiegała toczyła się w stójce z chwilowymi przerwami na klincz, jednakże żaden z zawodników nie osiągnął znaczącej przewagi. Drugą rundę lepiej zaczął Askham, któremu udało się wywrócić swojego przeciwnika jednakże nie na długo. Scott metodycznie okopywał prawą nogę Askhama, co zaprocentowało w 3 minucie rundy, gdzie Askham praktycznie stał w miejscu i inicjatywę przejął Scott. Pod koniec rundy doszło do szalonej wymiany, którą zakończył gong. Trzecia odsłona wyglądała praktycznie bliźniaczo do pierwszej: w wymianach stójkowych obaj zawodnicy mieli swoje momenty, jednak ciężko wskazać zwycięzcę.