NEWSY

UFC Londyn: Allen zadaje pierwszą porażkę w UFC Amirkhaniemu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Makwan Amirkhani (13-3) ponosi pierwszą porażkę w UFC, przegrywając przez niejednogłośną decyzję z Arnoldem Allenem (12-1).

Pierwsza odsłona to zapaśnicze próby obu z zawodników. Amirkhani obalał dwukrotnie, Allen zaś raz. „Mr Finland” na początku rundy zapiął ciasne duszenie, z którego po około minucie uciekł młody Brytyjczyk. Pod koniec rundy Allen naruszył Amirkhaniego, jednak Fina uratował gong. Na początku drugiego starcia po obalenie od razu poszedł Amirkhani, który po raz kolejny pracował nad poddaniem. Nie udało mu się to jednak i Allen znalazł się na górze, kontrolując swojego przeciwnika i zdobywając w końcu dosiad. Sytuacja po kilkunastu sekundach zmieniła się i to Amirkhani znalazł się na górze, dominując do końca rundy. Ostatnia odsłona to nieustanne próby obaleń Amirkhaniego, który przegrywał wymiany z młodym Allenem, dostając parę mocnych ciosów. Po udanym sprowadzeniu sędzia stosunkowo szybko podniósł walkę, która zaraz trafiła w klincz, z którego Allen obalił Fina i założył duszenie zza pleców, jednak walkę przerwała syrena końcowa. Sędziowie punktowali 29-28 dla Makwana oraz dwukrotnie 30-27 dla Allena.