NEWSY

UFC kontraktuje dwóch utalentowanych zawodników

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Organizacja UFC jak zwykle nie próżnuje, wygrywając rywalizację z innymi organizacjami o dwóch utalentowanych fighterów.

Bez wątpienia dużym wzmocnieniem dywizji piórkowej będzie aktualny mistrz organizacji Absolute Championship Berkut Dagestańczyk Zabit Magomedsharipov (12-1). Reprezentujący Dagfighters zawodnik dla ACB stoczył sześć pojedynków, wygrywając wszystkie z nich przed czasem. 25-letni Zabit po raz ostatni walczył we wrześniu na ACB 45 w Sankt Petersburgu rozbijając w blisko dwie minuty ciosami w parterze mocnego Brazylijczyka Valdinesa Silvę.

Drugim wzmocnieniem organizacji będzie aktualny numer 1 kategorii ciężkiej w Australii, mistrz organizacji AFC Tai Tuivasa (7-0), którym mocno zainteresowane było azjatyckie ONE. „Bam Bam” wszystkie z siedmiu zwycięstw odnosił w pierwszych rundach. Ostatnim skalpem Tuivasy był znany z występów na KSW James McSweeney, który poddał się po pierwszej rundzie pojedynku z racji kontuzji oka. Miało to miejsce podczas październikowej gali AFC 17 w Melbourne.