NEWSY

UFC Fight Night 111: Tybura pokonał Arlovskiego!

Pinterest LinkedIn Tumblr

W co-main evencie gali UFC w Singapurze naprzeciw siebie stanęli Marcin Tybura i Andrei Arlovski.

Po początkowym badaniu wysokimi kopnięciami po 40 sekundach pierwszej rundy Marcin Tybura przeniósł walkę do parteru. W połowie rundy Marcin zdobył dosiad i zasypał rywala gradem ciosów z góry. Białorusin nie chciał otrzymywać więcej ciosów i oddał plecy, jednak po chwili czasu zawodnik S4 znów był w dosiadzie. Niesamowita runda w wykonaniu Polaka, który nie dał dojść Białorusinowi do słowa i totalnie go zdominował niespodziewanie mogła zakończyć się porażką Tybury. Arlovski w ostatnich 20 sekundach uciekł z parteru i stanął przed szansą skończenia walki przed czasem po szaleńczym ataku z wieloma celnymi ciosami, które trafiały w głowę i korpus Polaka.

Drugą rundę lepiej rozpoczął Arlovski znów zadając kilka ciosów, po których wcisnął w siatkę podopiecznego Piotra Jeleniewskiego. Runda zdecydowanie spokojniejsza od pierwszej odsłony. Sporo klinczu i zwarcia pod siatką. Sędzia dopiero na minutę przed końcem rundy rozdzielił obu zawodników. Po wymianie w krótkim dystansie zawodnicy znów zwarli się pod siatką i tak wytrwali do końca rundy.

Trzecia odsłona będzie decydującą jak chodzi o ocenę walki z punktu widzenia sędziów. Pierwsza runda bez wątpienia na korzyść Tybury, drugą chyba można zapisać Arlovskiemu. Polak po 100 sekundach trzeciej rundy sprowadził walkę do parteru ładnie obalając pochodzącego z Białorusi „Pitbulla”. Tybura atakował ground and pound aż w końcu znalazł się za plecami Arlovskiego. Na nie co ponad minutę przed końcem walki Tybura zdobył dosiad i zadał kilka mocnych ciosów z góry. Po chwili znów znalazł sie za plecami rywala. Obaj zawodnicy dali z siebie wszystko jednak walkę powinien wygrać Polak!

Comments are closed.