odszedł zawodnik ufc

UFC dało odejść zawodnikowi, który ma w rekordzie remis z mistrzem oraz wygrane z pretendentami do pasa!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 29 stycznia 2023

W sieci pojawiła się niespodziewana informacja o tym, że Askar Askarov związał się kontraktem z organizacją ACA. Dla Dagestańczyka jest to zatem powrót do organizacji, która dała mu przepustkę do najlepszej ligi MMA na świecie. Dziwi jednak fakt, że UFC dało odejść fighterowi, który ma w rekordzie remis z mistrzem oraz wygrane nad pretendentami do mistrzowskiego pasa!

Askar Askarov (14-1-1) to zawodnik, który zawodową karierę rozpoczął w 2013 roku natomiast do pierwszej poważnej organizacji dołączył w 2015 roku podpisując umowę z ACB (tak przed fuzją nazywało się ACA).

Po serii siedmiu wygranych w rosyjskiej organizacji Askarov przeszedł do najlepszej ligi MMA na świecie. Na dzień dobry w UFC dostał pojedynek z Brandonem Moreno i… ta walka zakończyła się remisem. Tym samym Askarov ma w rekordzie remis z aktualnym mistrzem kategorii muszej.

Ponad to Askar pokonał również Alexandre Pantoję, który z kolei wygrał z Moreno. Dodatkowo Rosjanin może pochwalić się zwycięstwem nad wielokrotnym pretendentem do mistrzowskiego pasa – Josephem Benavidezem.

Organizacja ACA poinformowała o podpisaniu umowy z Askarovem na instagramie:

Zostaw ocenę
0
0