

Mick Parkin i Łukasz Brzeski zmierzyli się na UFC 304 w Manchesterze. Mick Parkin znokautował Łukasza Brzeskiego w pierwszej rundzie.
W karcie wstępnej gali UFC 304 znalazły się dwa pojedynki z udziałem Polaków. Jako pierwszy do octagonu UFC wszedł Łukasz Brzeski, który zmierzył się z trzynaście kilogramów cięższym Mickiem Parkinem.
Od początku było wiadomo, że walka Brzeskiego z niepokonanym Anglikiem będzie dla reprezentanta Polski ciężkim wyzwaniem. Parkin to sparingpartner Toma Aspinalla i Phila de Friesa, więc na co dzień trenuje z absolutną czołówką brytyjskich ciężkich.
Łukasz Brzeski rozpoczął od niskich kopnięć. Mocna wymiana w krótkim dystansie. Zawodnicy zwarli się niczym Frye i Takayama w czasach PRIDE i zaczęli wymieniać ciosy. Polak wystrzelił mocnym, obszernym ciosem jednak przestrzelił. Łukasz Brzeski sprytnie miesza kopnięcia z ciosami bokserskimi.
Solidny cios Parkina. High kick Łukasza jednak Anglik odpowiada celnym uderzeniem. Ładna kombinacja ciosów Brzeskiego. Niestety trafia Mick Parkin, raz i drugi i Łukasz Brzeski pada na deski. Szybko skończył się występ Polaka na UFC 304. Mick Parkin znokautował Łukasza Brzeskiego w pierwszej rundzie.
First Knock Out of #UFC304 By Mick Parkin! pic.twitter.com/ObGhDxraPn
— MMA SWiZZ (@themmawizz) July 27, 2024