UFC 290. Adesanya krótko reaguje na walkę Du Plessis vs Whittaker!

S
0
Opublikowano: 23 kwietnia 2023

Dana White zaskoczył wielu kibiców przed kilkoma dniami, gdzie seryjnie ogłosił kilka naprawdę mocnych zestawień na najbliższe gale. Jedno z nich wyłoni pretendenta do pasa wagi średniej. Będzie to walka Whittaker vs Du Plessis.

-> Oglądaj UFC na żywo w Fortunie!

Dana White, prezes organizacji UFC, zamieścił na swoim koncie na Twitterze video, w którym ogłosił bardzo interesujące zestawienie w kategorii średniej. 8 lipca w T-Mobile Arena w Las Vegas na przeciw siebie staną Robert Whittaker (24-6 MMA, 15-4 UFC) i Dricus du Plessis (19-2 MMA, 5-0 UFC), a pojedynek ten będzie oficjalnym eliminatorem do walki o pas mistrzowski kategorii do 84 kilogramów.

Były mistrz wagi półśredniej KSW już jakiś czas temu zaczepiał obecnego championa, Israela Adesanyę. Nigeryjczyk przyznał po ostatniej wygranej, że chce zbić „Stillknocksa”, jeśli ten udowodni, że jest godzien title shota. Afrykaner odpowiadał podkreślając, że to on jest prawdziwym reprezentantem Czarnego Lądu.

Teraz Du Plessisa od mistrzowskiego starcia dzieli tylko jedna wygrana. Dricus skorzystał z okazji ogłoszenia prezydenta federacji i zaczepił „The Last Stylebendera”.

„Tak więc mówisz, że nie zasłyżyłem na title shota? Potrzymaj mi piwo i patrz… #przygotujsięnazaskoczenie #UFC290”

Afrykaner długo na ripostę Adesanyi czekać nie musiał. „Izzy” jasno dał do zrozumienia, że bardziej mu się widzi walka właśnie ze „Stillknocksem”, niż trylogia z Robertem Whittakerem.

„Wygraj proszę”

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments