ufc 289 dana white canada

UFC 289 oficjalnie w Kanadzie. Dana White potwierdza walkę mistrzowską!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 08 kwietnia 2023

O planach na powrót organizacji UFC do Kanady informowaliśmy was dziesięć dni temu. Dziś wyjaśniło się więcej za sprawą oficjalnego potwierdzenia ze strony najlepszej ligi MMA na świecie, a także dzięki postowi dziennikarza Aarona Bronstetera z kanadyjskiego portalu TSN Sports.

O możliwości powrotu UFC do Kanady po raz pierwszy informowaliśmy was 10 dni temu. W tamtym momencie Ariel Helwani sugerował, że wydarzenie może odbyć się 10 czerwca w Calgary. Organizacja UFC planuje powrót do Kanady z dużym eventem PPV!

W nocy czasu polskiego pojawiło się ogłoszenie o tym, że wydarzenie faktycznie odbędzie się 10 czerwca jednak nie w Calgary, a w Vancouver, czyli na zachodnim wybrzeżu Kanady.

Więcej światła na sprawę rzuciła rozmowa dziennikarza Aarona Bronstetera z Daną Whitem, prezesem organizacji UFC.

„Rozmawialiśmy z miastem Calgary jednak okazało się, że mają w tym czasie jakieś mniejsze rozgrywki hokejowe. Wylądowaliśmy w Vancouver, to jest świetne miasto. Posłuchaj ja kocham Kanadę, Toronto, Montreal, Calgary, Vancouver, byliśmy w tych miejscach i zawsze były to dobre gale. Prawie tak jak w Miami, tu co prawda nie było nas 20 lat jednak w Kanadzie po raz ostatni byliśmy przed erą covida, więc dawno. W przypadku wielu kanadyjskich miast problemem było to że hale są zabookowane, gdybyśmy uparli się przy gali np. w Toronto to wrócilibyśmy do Kanady dopiero w 2024 roku. Mogę potwierdzić main event, będzie to walka Amanda Nunes vs. Julianna Pena 3.”

Dana White zdradził zatem, że main eventem gali UFC 289 w Vancouver w Kanadzie będzie trzecie starcie Amandy Nunes z Julianną Peną. Będzie to oczywiście pojedynek o tytuł mistrzowski w kategorii koguciej pań.

Zostaw ocenę
0
0