UFC 288: Cejudo ostro o Sterlingu! „Zdobył tytuł jak Oscara, dwie rundy kończył typa z jedną ręką!”

S
0
Opublikowano: 28 marca 2023

Choć gala UFC 288 z main eventem o pas mistrzowski kategorii koguciej Sterling vs Cejudo odbędzie się dopiero na początku maja panowie już podgrzewają atmosferę! Fighterzy posłali wdali się w słowną wymianę podczas ostatniego programu prowadzonego przez Daniela Cormiera.

„The Messenger”, czy jak kto woli „Triple C”, zdecydował się powrócić z emerytury po trzech latach nieobecności. Henry Cejudo odchodził jako podwójny mistrz, dzierżąc tytułu kategorii muszej oraz koguciej, a dodatkowo przypominał wszystkim na każdym kroku o swoim medalu z igrzysk olimpijskich z 2008 roku.

Naturalnie Amerykanin od razu otrzymał walkę o pas mistrzowski w dywizji do 135. funtów, który obecnie jest w posiadaniu Aljamaina Sterlinga. „Funk Master” rozsiadł się na tronie w dość kontrowersyjnych okolicznościach, zwyciężając przez dyskwalifikację z Petrem Yanem. Pokonał go jednak w rewanżu niejednogłośnym werdyktem, a w ubiegłym roku już w 2. rundzie skończył T.J.’a Dillashawa.

Stawka jest jednak dużo większa, niż pozłacany pas. W przypadku wygranej Henry Cejudo zyska kolejny argument do przechwałek i twierdzenia, że jest najlepszym zawodnikiem swojej generacji. „Aljo” z kolei zamknie usta wszystkim swoim krytykom. Tak się składa, że jednym z nich jest… „Triple C”, który nie gryzł się w język goszcząc z najbliższym oponentem w dyskusji moderowanej przez Daniela Cormiera.

„Zdobył tytuł jak Oscara, dzięki decyzji Akademii. W drugiej walce wygrał… nawet nie wiem czemu, chyba z powodu litości sędziów. A potem nie mógł pokonać Dillashawa, którego jak skończyłem w 32. sekundy, choć był naszprycowany. A jemu prawie 2. rundy zajęło wykończenie typa z jedną ręką!”

„Pokonałem Demetriousa Johnsona, pokonałem najlepszego koguciego wszechczasów w osobie Dominicka Cruza, skończyłem gościa na EPO, pozbyłem się Marlona Moraesa, który jemu wy*ebał nokaut i posłał na Neptun. I wiesz co DC? Teraz jestem jeszcze lepszy.”

Aljamain Sterling nie był specjalnie przejęty przemową Cejudo. Co nie oznacza oczywiście, że mistrz dywizji do 135. funtów również nie miał do powiedzenia kilku słów.

„Pragnę jedynie powiedzieć, że dowiemy się, kto jest kim. Całą karierę we mnie wątpiono, a ja pokazywałem i pokazuję, kim jestem. Ciężko zasuwam, zasłużyłem by być tu, gdzie jestem i po raz kolejny udowodnię, że ktoś się myli… Henry, wjadę ci na chatę, walnę się z nogami w górze na kanapie i powiem, byś mi przyniósł mleko z kuchni.”

Kursy bukmacherskie na walkę Sterling vs Cejudo

Main event UFC 288 obstawicie i obejrzycie na żywo na stronie i w aplikacji bukmachera eFortuna.pl. Wystarczy założyć konto i obstawić dowolny zakład, który odblokuje wam dostęp do Fortuna TV. Nowi użytkownicy mogą liczyć na kapitalną ofertę powitalną.

Przy rejestracji na konto dostajecie darmowe 20 zł, a kolejne 10 zł dostaniecie za pierwszy depozyt. Oprócz tego pierwsze 3 zakłady (do 100, 200 i 300 zł) obstawicie BEZ RYZYKA!

Zostaw ocenę
0
0