sterling lepszy od cejudo

UFC 288: Aljamain Sterling pokonał Cejudo w wyrównanej walce o pas!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 07 maja 2023

W walce wieczoru gali UFC 288 w Newark zmierzyli się Aljamain Sterling i Henry Cejudo. Stawką pojedynku był pas mistrzowski kategorii koguciej. Jaki wynik padł w walce „Funkmastera” z „Triple C”?

W main evencie gali UFC w Newark doszło do pojedynku Aljmaina Sterlinga z Henrym Cejudo. Zapaśnik z Arizony powrócił do octagonu po trzyletniej przerwy, aby spróbować ponownie wywalczyć pas mistrzowski kategorii koguciej.

Dla Aljo była to kolejna obrona mistrzowskiego trofeum natomiast dla Cejudo szansa na powrót do wielkiej chwały po tym jak w przeszłości posiadał pasy mistrzowskie dwóch dywizji. Jaki przebieg miała walka Aljamain Sterlin vs. Henry Cejudo?

Relacja z walki

Sterling rozpoczął od ataku wysokim kopnięciem. Henry Cejudo w łatwy sposób uzyskał obalenie. Sterling wychodził z trudnej pozycji jednak Cejudo wciąż może pracować z góry. Sterling wraca na nogi i trafia w stójce. Cejudo odpowiada celnym uderzeniem. Klincz pod siatką. Mistrz próbował pójść po nogi rywala jednak ten spokojnie wybronił ten atak. Funmkaster stara się dociskać Triple C do siatki. Aljamain Sterling uzyskał sprowadzenie! Mistrz atakuje pretendenta mocnymi kolanami na korpus. Aljo wycina rywala i stara się wpiąć za plecy. Bardzo mocne uderzenie na koniec odsłony. Wyrównana runda jednak z lekkim wskazaniem na Sterlinga przez efektowną i efektywną końcówkę rundy.

Sterling miesza wysokie i niskie kopnięcia. Aljamain trafia długim lewym prostym. Henry odpowiada wysokim kopnięciem. Klincz na środku octagonu. Zawodnicy szukają swoich szans w stójce. Sterling miesza ataki na głowę z ciosami na korpus. Cejudo póki co skupia się na atakach na głowę rywala. Henry trafia wysokim kopnięciem. Henry dwukrotnie trafił mocniejszymi ciosami w tej rundzie i być może to wystarczy by skraść ją na kartach sędziowskich.

Na początek trzeciej odsłony zawodnicy wymienili kopnięcia. Cejudo sprowadza i naciska szyję rywala starając się przygnieść go do maty. Nic z tego wracamy do stójki. Aljo trafia mocnym prawym. Klincz pod siatką. Henry wybronił się przed obaleniem jednak zebrał kolano na głowę i na korpus. Po krótkiej wymianie w stójce Sterling próbował pójść po nogi rywala jednak Henry odrzucił biodra i spokojnie się wybronił. Dziwi fakt, że Henry nie stara się obejść pozycji rywala kiedy ten znajduje się na macie w pozycji zbliżonej do żółwia. Bardzo ładne obalenie ze strony byłego podwójnego mistrza.

Czas na rundy mistrzowskie. Mocna wymiana na środku octagonu i Sterling nadział się na solidne kolano ze strony Cejudo. Bardzo wyrównana runda na ten moment, Cejudo klinczuje jednak Funkmaster nie daje się sprowadzić. Złoty medalista olimpijski zrywa klincz i wraca do ataków w stójce. Sterling trafia prostym. Aljamain Sterling uzyskał ładne obalenie pod koniec rundy i trafił mocnymi ciosami.

Sterling wyprowadził kilka kopnięć w pierwszej minucie piątej odsłony. Obrotówka na korpus ze strony Aljo. Cejudo trafił krótkim ciosem po skróceniu dystansu. Triple C trafia mocnym lewym. Po atakach pięściami z obu stron Sterling próbował wejść w nogi rywala jednak doskonały zapaśnik jakim jest Cejudo szybko zniwelował tę próbę i wybronił atak. W ostatniej minucie Henry przechwycił nogę Sterlinga, przegonił go po całej klatce i uzyskał sprowadzenie jednak Aljo szybko wstał. Pojedynek był bardzo wyrównany, zapewne będzie to wygrana 48-47, pytanie na czyje konto? Czekamy na decyzję sędziów.

Aljamain Sterling pokonał Henry’ego Cejudo po niejednogłośnej decyzji sędziów (47-48, 48-47, 48-47)

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments