Yair Rodriguez mistrzem

UFC 284: Yair Rodriguez udusił Josha Emmetta duszeniem trójkątnym i zdobył tymczasowy pas! [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 12 lutego 2023

W co-main evencie gali UFC 284 zmierzyli się Yair Rodriguez i Josh Emmett. Stawką pojedynku był tymczasowy pas mistrzowski kategorii piórkowej. Jaki wynik padł w starciu Rodriguez vs. Emmett?

W co-main evencie gali UFC 284 w australijskim Perth doszło do arcyciekawego starcia o tymczasowy pas mistrzowski kategorii piórkowej. W octagonie zmierzyli się Yair Rodriguez i Josh Emmett.

Faworytem bukmacherów był „Pantera” jednak nie można było odbierać szans obdarzonemu bardzo mocnym ciosem Amerykaninowi. Jaki wynik zatem padł w tym starciu? Który z zawodników wywalczył tymczasowy pas kategorii do 66 kilogramów?

Relacja z walki

Yair Rodriguez rozpoczął od serii kopnięć. Stopujące frontalne kopnięcia, low kick, high kick. Rodriguez porusza się tak by trafić, a następnie odskoczyć. Natomiast gdy Emmett wchodzi do przodu Yair szybko kontruje sprawiając, że ofensywa Amerykanina wygląda słabo. Po krótkiej wymianie w zwarciu Emmett trafił i Yair wylądował na macie. Rodriguez próbował się rolować jednak Amerykanin trafił kilkoma łokciami z góry. Na niecałe 30 sekund przed końcem rundy Yair w gardzie jednak Josh stale stara się atakować z góry.

Wow, bardzo mocne otwarcie drugiej rundy. Obaj zawodnicy trafili. Rodriguez zarówno akcjami bokserskimi jak i kopnięciami natomiast Emmett odpowiedział obszernym ciosem. Bardzo mocna walka, solidne kopnięcia na korpus ze strony Rodrigueza. Zwarcie pod siatką zainicjowane przez Amerykanina. Ponowne próby ataków ze strony Yaira. Rodriguez próbował latającego kolana jednak gdy wystrzelił w powietrze Emmett przechwycił go w „locie” i sprowadził na matę. Niebywałe sprytna praca z dołu w wykonaniu Meksykanina. Rodriguez zapiął trójkąta i udusił Emmetta!

UFC 284: Rodriguez udusił Emmetta duszeniem trójkątnym

Zostaw ocenę
0
0