UFC 283 Moreno pokonał Figueiredo

UFC 283: Brandon Moreno pokonał Deivesona Figueiredo! Lekarz nie dopuścił Brazylijczyka do rund mistrzowskich!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 22 stycznia 2023

W co-main evencie gali UFC 283 w Brazylii zmierzyli się Deiveson Figueiredo i Brandon Moreno. Stawką walki był pas mistrzowski kategorii muszej, którego posiadaczem był Brazylijczyk. Jest to pierwszy raz w historii kiedy dwóch zawodników toczy swój czwarty pojedynek w octagonie UFC! Kto wygrał walkę Figueiredo vs. Moreno?

W co-main evencie dojdzie do czwartego starcia między Deivesonem Figueiredo Brandonem Moreno. Stawką tego pojedynku będzie oczywiście pas mistrzowski kategorii muszej. Na ten moment bilans w bezpośrednich starciach między zawodnikami jest remisowy, obaj fighterzy mają po jednym zwycięstwie, jednej porażce, a także w jednej z walk padł remis.

Jaki przebieg miał czwarty pojedynek Figueiredo i Moreno? Który z zawodników kategorii muszej okazał się lepszy w co-main evencie gali UFC 283?

Moreno tuż po rozpoczęciu walki obalił Brazylijczyka na matę. Figueiredo starał się zapiąć gilotynę. Ponad minutę zawodnicy trwali w impasie jednak później Deiveson uciekł z opresji i wróciliśmy do stójki. Brandon trafia obszernym prawym. Ładny low kick ze strony Moreno a potem atak w krótkim dystansie, również celny. Figueiredo odgryza się celnym ciosem i atakuje front kickiem. Deiveson spróbował zapiać skrętówkę jednak ostatecznie nic z tego nie wyszło. Koniec pierwszej rundy.

Na początku rundy Figueiredo obala Moreno, później fighterzy wracają do stójki. Zawodnicy wymieniają ciosy i Figueiredo stara się zamknąć Moreno na siatce. „Assassin Baby” porusza się do boku, nie daje się zamknąć. Po chwili Moreno w dość łatwy sposób wywraca Deivesona jednak ten szybko sweepuje, a gdy Brandon próbuje się podnieść Brazylijczyk zapina gilotynę. Nic jednak z tego nie wychodzi i to Moreno może napocząć oponenta ciosami z góry. Figueiredo odpowiada łokciami z dołu.

Figueiredo sugeruje sędziemu, że został trafiony palcem w oko jednak wyglądało to na prawidłowy cios ze strony Moreno. Brandon wykorzystuje moment aby obalić Deivesona. Moreno podnosi pozycję i mocnymi ciosami zasypuje głowę reprezentanta gospodarzy. Deiveson stara się skręcać z dołu. Powtórki pokazały, że cios wyprowadzony przez Moreno był prawidłowy.

Lekarz nie dopuścił Figueiredo do czwartej rundy. Jest po walce, nie będzie rund mistrzowskich. Brandon Moreno odzyskuje pas mistrzowski!

Zostaw ocenę
0
0