błachowicz ufc 282

UFC 282: Błachowicz vs. Ankalaev – nowy trailer gali [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 30 listopada 2022

Organizacja UFC opublikowała nowy trailer gali UFC 282, na której w walce wieczoru zobaczymy starcie między Janem Błachowiczem, a Magomedem Ankalaevem. Stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski kategorii półciężkiej (-93 kg).

Pierwotnie w walce wieczoru mieli zmierzyć się Jiri Prochazka oraz Glover Teixeira. Czech doznał jednak poważnej kontuzji barku w trakcie sparingu zapaśniczego. Prochazka biorąc pod uwagę nadchodzącą długą przerwę podjął decyzję o zwakowaniu mistrzowskiego pasa.

Organizacja UFC zaproponowała Gloverowi kontrakt na walkę z Magomedem Ankalaevem. Brazylijczyk odmówił sugerując, że jest to zawodnik, który walczy z odwrotnej pozycji i że do starcia z Dagestańczykiem mogłoby dojść 21 stycznia na gali w Rio de Janeiro. Teixeira zasugerował również, że jeśli chcą by pozostał w rozpisce UFC 282 to może zawalczyć z Janem Błachowiczem, byłym mistrzem tej kategorii.

Przedstawiciele najlepszej ligi MMA na świecie nie zgodzili się na takie rozwiązanie, zdjęli Teixeirę z karty walk i awansowali pojedynek Błachowicza z Ankalaevem do miana main eventu. Tym samym automatycznie zmieniając dystans na którym toczona będzie walka z 3 do 5 rund.

Oficjalny trailer gali UFC 282.

https://www.youtube.com/watch?v=IzEqxjkxA_A

Gala UFC 282 odbędzie się w nocy z 10 na 11 grudnia w T-Mobile Arena w Las Vegas.

Zostaw ocenę
0
0