Makhachev udusił Oliveirę ufc 280

UFC 280: Islam Makhachev mistrzem UFC! Oliveira odklepał duszenie!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 22 października 2022

W walce wieczoru gali UFC 280 w Abu Dhabi zmierzyli się Charles Oliveira i Islam Makhachev. Stawką pojedynku był wakujący pas mistrzowski kategorii lekkiej (-70 kg).

Po niespełna minucie zawodnicy wylądowali na macie. Oliveira zapiął gardę i próbował wyjąć rękę Makhacheva. Dagestańczyk atakuje z góry mocnym ground and pound. Po chwili kulanki zawodnicy wrócili do stójki. Wymiana kolan w zwarciu pod siatką. Makhachev ponownie z góry w parterze jednak Charles skręca się i zapina gardę przy okazji wykluczając prawą rękę Islama. Makhachev nieprzyjemnie uciska łokciem na szczękę oponenta. Nie są to jednak ciosy, a raczej zmuszenie rywala do zmiany pozycji. W końcu jednak Dagestańczyk trafia i rozcina skórę na twarzy Brazylijczyka. Charles odgryza się upkickiem, który wstrząsnął głową Islama.

Ponad minutę zawodnicy mierzyli siły w klinczu. Makhachev chciał przenieść walkę na matę jednak nie był w stanie obalić Oliveiry. Po rozerwaniu zaczęło się krążenie po środku octagonu, a tempo spadło. Niesamowita sytuacja! Brazylijczyk starał się zaatakować rywala latającym kolanem, jednak w momencie gdy znajdował się w powietrzu Islam trafił go stopującym lewym w klatkę piersiową. Oliveira niemal zamarł w powietrzu, które przeciął szybki prawy Makhacheva. Brazylijczyk padł na matę, a Dagestańczyk szybko obszedł pozycję i wpiął duszenie trójkątne rękoma. Po walce!

Zostaw ocenę
0
0