NEWSY

UFC 225 – wyniki i bonusy

Pinterest LinkedIn Tumblr

Yoel Romero i Robert Whittaker otrzymali bonus za walkę wieczoru gali UFC 225. Starcie wygrał Whittaker, który obronił tytuł mistrzowski, ale nie przyszło mu to łatwo, gdyż według sędziów był nieznacznie lepszy na kartach punktowych. Curtis Blaydes otrzymał bonus za występ wieczoru, dzięki demolce jaką zafundował Alistairowi Overeemowi. O 50 000 dolarów wzbogacił się również Charles Oliveira, który poddał gilotyną Claya Guidę.

Colby Covington wygrał co-main event i zdobył tymczasowy tytuł mistrzowski w kategorii półśredniej. W głównej karcie zwycięstwa przez decyzje sędziowskie odnieśli również: Mike Jackson, Tal Tuivasa i Holly Holm. Mimo jednogłośnych decyzji w tych czterech starciach walki były emocjonujące, a choć karta PPV rozciągnęła się w czasie to doskonała batalia między Romero a Whittakerem wynagrodziła fanom brak skończeń we wcześniejszych starciach.

W części eliminacyjnej gali zwycięstwa przez split decision zanotowali: Claudia Gadelha, Mirsad Bektic i Sergio Pettis. Chris de la Rocha, Dan Ige oraz Anthony Smith wygrali swoje pojedynki przez nokauty. Na uwagę zasługuje zwłaszcza wygrana Smitha, który w niecałą minutę odprawił potężnym kolanem Rashada Evansa.

 

Comments are closed.