NEWSY

UFC 221: Wyniki oraz bonusy po gali

Pinterest LinkedIn Tumblr

Yoel Romero znokautował Luke’a Rockholda w walce wieczoru gali UFC 221 w australijskim Perth. Romero trafił Amerykanina w trzeciej rundzie i sędzia Marc Goddard był zmuszony przerwać pojedynek tak, aby reprezentant American Kickboxing Academy nie odniósł jeszcze większych obrażeń. Choć Kubańczyk wygrał pojedynek to skazą na tym wyniku będzie z pewnością fakt iż nie zmieścił się w zakontraktowanym limicie wagowym, a w konsekwencji nie wygrał tymczasowego pasa mistrzowskiego.

W co-main evencie Curtis Blaydes pokonał na punkty Marka Hunta co oczywiście dało powody do niezadowolenia miejscowej publiczności, która wybuczała werdykt sędziowski. Blaydes był w opałach na początku walki jednak później pięknie realizował gameplan notując wiele cennych sprowadzeń. Dwóch sędziów punktowało tę walkę 30-26 co pokazuje jak mocno „Razor” zdominował weterana.

Choć Mark Hunt przegrał to pozostali zawodnicy reprezentujący Australię walczący w głównej części gali wygrali swoje pojedynki. Tal Tuivasa znokautował Cyrila Askera, Jake Matthews przez decyzję sędziowską pokonał Jinglianga Li natomiast Tyson Pedro mimo początkowych kłopotów poddał Saparbeka Safarova piękną kimurą. Świetnie zaprezentowali się również Israel Adesanya i Alexander Volkanovski, których występy w eliminacyjnej części rozpiski były mocno promowane przez UFC.

Bonusy wysokości 50000$ trafiły do następujących zawodników:
– Jake Matthews
– Jingliang Li
– Israel Adesanya
– Jussier da Silva

Comments are closed.