NEWSY

Tygodniowy przegląd klatek: 27.03 – 02.04

Pinterest LinkedIn Tumblr

Pomimo już drugiego tygodnia bez gal organizacji UFC ubiegły tydzień obfitował w solidne eventy. Największa galą był bez wątpienia Bellator 175 z „Rampage’m” oraz Kingiem Mo w rolach głównych, zobaczyliśmy kolejne eventy organizacji ACB oraz Cage Warriors, ponadto na polskiej scenie odbyły się kolejne eventy z cyklu Spartan Fight oraz TFL. Zapraszam do przeglądu wydarzeń.

Tydzień zaczął się już w środę, kiedy to odbyła się kolejna gala organizacji World Warriors Fighting Championships w ukraińskim Kijowie. Zobaczyliśmy aż dziewięć skończeń w dwunastu stoczonych bojach. W walce wieczoru jeden z największych prospektów kategorii piórkowej, urodzony w Luksemburgu Khasan Askhabov (14-2) wygrał czwartą kolejną walkę, wypunktowując na pełnym dystansie europejskiego journeymana Hyrama Rodrigueza (16-19). Na gali zobaczyliśmy również byłego mistrza M-1 Aleksandra Butenkę (43-12), który udanie powrócił po stracie tytułu poddając niepokonanego dotąd Mihaila Cotrutę (6-1). Ze znanych dla polskiego widza nazwisk należy odnotować wygraną znanego z MMA Attack Francuza Johnny’ego Fracheya (19-11), który odprawił leglockiem w pierwszej rundzie miejscowego Artema Tanshyna (7-4).Po raz kolejny do Meksyku zawitała organizacja Combate Americas ze swoją dwunastą galą. W walce wieczoru weteran południowoamerykańskich ringów, półfinalista TUF-a Latin 3 Argentyńczyk Marcelo Rojo (11-4) trochę niespodziewanie znokautował w pierwszej rundzie faworyzowanego Ivana Hernandeza-Floresa (8-2-1). Dla 28-letniego Rojo była to trzecia kolejna wygrana walka.

https://www.youtube.com/watch?v=XrAlKk3ArNg

W piątek mogliśmy zobaczyć kolejną galę organizacji Hex Fight Series. W Melbourne w jedenastu walkach zaledwie trzy zakończyły się przez decyzję. Tytuły mistrzowskie obronili Callan Potter (14-6) – kategoria lekka oraz Joshua Culibao (5-0) – kategoria piórkowa. Świetnym nokautem popisał się znany z ostatniego „The Ultimate Fightera” Kai Kara-France (13-7), który polował i ostatecznie upolował Rodolfo Marquesa (22-9).

https://www.youtube.com/watch?v=S6uEBxA0gGE

W dalekim Abu Dhabi odbyło się czwarte wydarzenie organizacji Brave. Nowym championem kategorii piórkowej został znany z walki z Krzysztofem Klaczkiem na Slava Republic Algierczyk Elias Boudegzdame (14-4). „Smile” dość łatwo poradził sobie ze zwolnionym z UFC Masio Fullenem (11-7), poddając go w blisko dwie i pół minuty. Drugie zwycięstwo od opuszczenia UFC odniósł Alan Omer (20-5), który poddał pod koniec trzeciej rundy innego weterana tej organizacji, Amerykanina Robbiego Peraltę (18-8), dla którego jest czwarta kolejna porażka. Kapitalny pojedynek stoczyli Ottman Azaitar (9-0) oraz Charlie Leary (13-8). To trzeba zobaczyć!

Na FightPassie mogliśmy zobaczyć kolejny event spod szyldu Fight Nights Global. W walce wieczoru Alexander Matmuratov (8-3) udanie zrewanżował się faworyzowanemu Ilyi Kurzanovowi (13-6), ubijając go w drugiej rundzie pojedynku. Drugi pojedynek na EFN wygrał czołowy piórkowy nie walczący aktualnie dla UFC, czyli Levan Makashvili (14-2-1). „The Hornet” bez większych problemów wypunktował na pełnym dystansie solidnego Brytyjczyka Jacka McGanna (11-4).


W Rhode Island odbyła się kolejna impreza CES. Udaną obroną pasa kategorii półśredniej popisał się Chris Curtis (15-5), który po początkowych problemach brutalnie znokautował w drugiej rundzie Willa Santiago (7-4).

Do Kazachstanu zawitał Akhmat Fight Show ze swoją trzydziestą piątą galą. Dziewiąte z kolei zwycięstwo odniósł bardzo mocny Czeczen Khusein Khaliev (17-1), który wygrał na punkty z walczącym całkiem niedawno w UFC Brazylijczykiem Valmirem Lazaro (15-5).

https://www.youtube.com/watch?v=DKZc-ISvjsU

Na Superior Challenge 15 w Sztokholmie zobaczyliśmy czołówkę skandynawskich fighterów. Po blisko dwuletniej przerwie do występów w MMA powrócił Nowozelandczyk Dylan Andrews (18-7), który ciężko znokautował Papy Abediego (10-4). Było to starcie rewanżowe za walkę na UFC w 2013, kiedy to Andrews również znokautował Szweda, zwalniając go z największej organizacji MMA na świecie. Swoje pojedynki wygrywali również tacy zawodnicy jak David Bielkheden czy Juho Valamaa.

Comments are closed.