NEWSY

Tygodniowy przegląd klatek: 10.04 – 16.04

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ubiegły tydzień obfitował w bardzo ciekawe eventy na najwyższym szczeblu MMA, jednak na zapleczu nie działo się zbyt dużo.

Tydzień rozpoczął się w piątek, gdzie w Chinach swoją osiemnastą galę organizowała federacja Australian FC. Z punktu widzenia polskiego fana najważniejszą walką spoza czołowych organizacji był pojedynek Sokoudjou (18-16) z Brazylijczykiem Marcelo Tenorio (4-5). Kameruńczyk pokazał, że nie należy go skreślać w pojedynku z „Jurasem”, rozbijając brutalnie w pierwszej rundzie ciosami w parterze swojego przeciwnika. W innym ciekawym zestawieniu znany z pojedynku z Mamedem Khalidovem na Sengoku Japończyk Yuki Sasaki (25-22-2) został znokautowany pierwszy raz od tamtej walki, jego oprawcą był Fin Glenn Sparv (14-4).

Bardzo prężnie działająca Legacy Fighting Alliance zorganizowało już dziewiąty event, tym razem w Oklahomie. W pojedynku wieczoru dość niespodziewanie skazywany na porażkę Myron Dennis (13-6) ograł przez niejednogłośną decyzję Danilo Marquesa (7-2). Ozdobą tej gali był bez wątpienia kapitalny nokaut Sabiny Mazo (3-0) na Jamie Thornton (4-3).

Na UFC FightPass mieliśmy okazję zobaczyć Victory FC 56, na której odbyły się dwa pojedynki mistrzowskie. W kategorii koguciej mający apetyt na walki dla UFC Raufeon Stots (8-0) odprawił przez decyzję weterana UFC oraz Bellatora Roba Emersona (19-12). Czwarte zwycięstwo z rzędu odniósł mający za sobą epizod w Strikeforce oraz UFC Yuri Villefort (10-5), który poradził sobie na przestrzeni pięciu rund z Kassiusem Holdorfem (10-3), zgarniając pas dywizji półśredniej.

Dużo działo się na Road FC 38 w Seulu. Czternaste zwycięstwo w karierze odniósł walczący ostatnio dla KSW Mansour Barnaoui (14-4), który nie bez problemów poddał walecznego Won Bin Ki (5-4). Swoje pojedynki dość niespodzeiwanie przegrali Chris Barnett (15-4) oraz Yui Chul Nam (18-7). W walce wieczoru o wakujący pas wagi koguciej mocny Soo Chul Kim (16-5-1) rozprawił się na trzyrundowym dystansie ze swoim rodakiem Min Woo Kimem (8-2).
W Gostyniu odbyła się trzynasta Gala Sportów Walki. Nieudany powrót po dwóch porażkach na KSW zaliczył Tomasz Kondraciuk (11-7). „Tomaj” w debiucie w limicie 84. kilogramów został uduszony w pierwszej rundzie przez wracającego po półtorarocznej absencji Kacpra Karskiego (7-3).

Ósme zwycięstwo w karierze odniósł Michał Wiencek (8-4). Reprezentant Berserkers Team Bielsko-Biała zdemolował w pierwszej rundzie Czecha Petra Beraneka (8-9) na gali Fusion FN 13 w czeskim Horoninie.

45-letni już Houston Alexander (17-15-1) od dłuższego czasu rozmienia swój rekord na drobne. Tym razem mierzył się z przeciętnym Rakimem Clevelandem (17-9-1) na Extreme Challenge w Iowa. Weteran największych światowych organizacji poległ przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie pojedynku.

Ostatnim ciekawym akcentem ubiegłego tygodnia była gala CES 43 w Massachusetts. W dziesięciu pojedynkach aż siedem z nich zakończyło się przed czasem. W main-evencie gali piąte zwycięstwo z rzędu odniósł Amerykanin Pedro Gonzalez (12-5), który udusił gilotyną zakontraktowane ostatnio przez Absolute Championship Berkut Brazylijczyka Bruno Diasa (19-10).