UFC

Trzech Polaków na jednej karcie UFC! Tybura – Volkov dodane do rozpiski UFC 267!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Od pewnego czasu wiele mówi się o domniemanej walce Tubury z Volkovem. Oboje w podobnym czasie wspominali o tym, że ich kontrakty są podpisane. Oliwy do ognia dodał sam Marcin, który wspomniał o tym, że będzie to sprzyjająca gala dla mieszkańców Polski, więc wszystko wskazywało na trzeciego reprezentanta naszego kraju na październikowej karcie UFC 267, gdzie w Main Evencie Jan Błachowicz stanie przed drugą obroną pasa mistrzowskiego wagi -93kg, a jego rywalem będzie Glover Teixeira.

Dziś w końcu doczekaliśmy się potwierdzenia. Zaufany dziennikarz zajmujący się mieszanymi sportami walki – Marcel Dorff, potwierdził że walka ta odbędzie się na wspomnianej wcześnie gali UFC 267, która odbędzie się 30 października.

Tybura swoją drogę na szczyt UFC prowadzi od ponad 5 lat, kiedy to zadebiutował w Amerykańskim gigancie. Jego ówczesnym rywalem był Tim Johnson, który pokonał Polaka jednogłośną decyzją. Jednak „Tybur” od tamtego momentu pnie się do góry jak burza. Przez te 5 lat wypracował sobie rekord 9-4 w UFC, a od półtorej roku jest niepokonany, pokonując w tym czasie takie postacie jak Sergey Spivak, Ben Rothwell czy Walt Harris. Aktualnie Marcin Tybura plasuje się na 8 pozycji w rankingu TOP 15 wagi ciężkiej UFC, co oznacza że jest 3 oczka niżej niż jego przyszły rywal.

Alexander Volkov jest zdecydowanie bardziej doświadczonym zawodnikiem od Tybury. „Drago” ma na swoim koncie 42 walki w zawodowym MMA, a przygodę z tym sportem zaczął zaledwie 12 lat temu. W UFC póki co zawalczył 10-cio krotnie, zaczynając w podobnym okresie jak Polak, a w dodatku debiutując z tym samym rywalem. Rosjaninowi jednak udało się pokonać Tima Johnsona. Najważniejszymi skalpami w rekordzie Volkova, będą z pewnością Fabricio Werdum, Walt Harris, oraz Alistair Overeem. Ostatnią walkę stoczył niewiele ponad miesiąc temu. Pojedynek stoczył z Cirylem Gane, który już w sobotę wejdzie do klatki aby bić się o tymczasowy pas wagi ciężkiej z Derrickiem Lewisem.

Gala UFC 267 odbędzie się 30 października, na wyspie Yas w Abu Dhabi.

Comments are closed.