chimaev khamzat

Trener Chimaeva: „Khamzat waży teraz 89 kg, może zbić do limitu średniej w ciągu jednego dnia”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 27 grudnia 2022

Andreas Michael, główny trener szwedzkiego Allstars Training Center wypowiedział się na temat tego w jakiej kategorii wagowej widzi przyszłość Khamzata Chimaeva. Trener, który zbudował sławę dzięki wynikom osiąganym przez Alexandra Gustafssona widzi w Chimaevie przyszłego mistrza kategorii średniej.

Andreas Michael to trener, który miał ogromny wpływ na rozwój MMA w Szwecji. To właśnie w klubie Michaela trenowali tacy zawodnicy jak David Bielkheden, Tor Troeng, czy Reza Madadi. Największą gwiazdą Allstars jest bez wątpienia Alexander Gustafsson jednak Szwedowi mocno depcze po piętach Khamzat Chimaev.

To właśnie ostatni z wymienionych jest bohaterem vloga z Dubaju, w którym także pojawia się jego trener. Na video Michael opowiada o tym jak zapatruje się na przyszłość Khamzata.

„Mieliśmy dobry obóz przygotowawczy w Dubaju i myślę, że zrobimy to ponownie. Teraz Khamzat będzie walczył w kategorii ciężkiej (śmiech). Oczywiście żartuję, kategoria średnia i walka o pas mistrzowski tej dywizji to jest nasz cel. Pojedynek z Alexem Pereirą byłby czymś wspaniałym. Chimaev może także walczyć w dywizji półśredniej, jest w stanie zrobić ten limit, ale na to potrzeba czasu, a nie zaledwie 4-5 tygodniowych przygotowań. Natomiast co do startów w kategorii średniej, prawda jest taka, że Khamzat waży teraz 89 kilogramów i jest w stanie zejść do 84 kg w ciągu jednego dnia.”

Zostaw ocenę
0
0