NEWSY

Travis Browne vs. Alexey Oleinik na UFC 213 w Las Vegas

Pinterest LinkedIn Tumblr

Rozpiskę świetnie zapowiadającej się gali UFC 213 zasilił pojedynek w „królewskiej” kategorii. Hawajczyk Travis Browne (18-6-1, UFC 9-6-1) zawalczy o pierwsze od półtorej roku zwycięstwo z weteranem światowych klatek i ringów Alexeyem Oleinikiem (51-10-1, UFC 3-1).

Będący jeszcze całkiem niedawno w ścisłym topie wagi ciężkiej Browne w ciągu ostatnich pięciu pojedynków odniósł zaledwie jedno zwycięstwo, przez co jego kontrakt z UFC wisi na włosku. 34-letni „Hapa” ostatni raz walczył w lutym na UFC Fight Night w Halifax, gdzie po świetnej pierwszej rundzie dał się ubić w drugim starciu Derrickowi Lewisowi.

Dla walczącego od dwudziestu lat w światowym MMA Oleinika starcie z Brownem będzie 63. zawodową walką w karierze. Rosjanin trzy z czterech walk dla UFC odnosił w pierwszych rundach, a jedynym pogromcą „The Boa Constructora” był Daniel Omielańczuk. Oleinik udanie odbił się po tej porażce, poddając kapitalnym duszeniem Ezekiela Viktora Pestę na jednej ze styczniowych gal z cyklu Fight Night.

Comments are closed.