ksw 72 kielce kadzielnia

Tomasz Romanowski przed walką z Andrzejem Grzebykiem: „Psychika jest podstawą w sportach walki”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 04 lipca 2022

Podczas gali KSW 72 do klatki wejdzie Tomasz Romanowski, numer dwa rankingu najlepszych zawodników wagi półśredniej organizacji KSW.

Bilety na KSW 72 już w sprzedaży na ebilet.pl.

Tomasz Romanowski słynie ze swojego mocnego, stójkowego stylu walki, w którym mentalne nastawienie na bój odgrywa niebagatelną rolę.   

– Wydaje mi się, że umiejętności w walce to jest jakieś 20-30 procent, a mental pozostałe 70-80 procent – mówi Romanowski. – Na tym poziomie, na którym jesteśmy, umiejętności są mniej więcej podobne. Każdy ciężko trenuje, każdy ma wieloletni staż na macie, więc w momencie, gdy zaczynamy siebie rozpracowywać, główną rolę zaczyna odgrywać głowa. Jeśli głowa nie gra, umiejętności jeszcze bardziej tracą na znaczeniu. Wydaje mi się, że psychika jest podstawą w sportach walki. Ogólnie jest bardzo potrzebna w życiu, ale w sporach walki szczególnie. Mieszane sztuki walki to ciężki sport, chyba jeden z najcięższych jakie są, jeśli chodzi o pracę fizyczną, myślenie, koncentrację itd. Do tego dochodzi jeszcze zbijanie wagi. Jeśli więc się chce iść na sam szczyt, to mocny mental jest niezbędny.

Psychiczne nastawienie do walki to jedno, a drugie, to kontrola emocji w trakcie boju.

– Staram się panować nad emocjami w walce. Biłem się ostatnio z Michałem Pietrzakiem i każdy myślał, że pójdę na wojnę, a ja sobie spokojnie celowałem, trafiałem, punktowałem. On wszedł w moją grę, a nie ja w jego. Jestem już trochę lat w tym sporcie i m

Pełna rozmowa pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/4033

Zostaw ocenę
0
0