NEWSY

Tomasz Drwal z weteranami w Krakowie 11-12.12.2018

Pinterest LinkedIn Tumblr

Legenda polskiego MMA Tomasz Drwal będzie trenował weteranów podczas 9 odsłony Projektu Wojownik w 6 Brygadzie Powietrznodesantowej w Krakowie. W zajęciach, które odbędą się 11-12 grudnia br., po raz pierwszy wezmą udział wdowy po poległych na misji żołnierzach.

 

Głównym celem projektu jest ingerencja środowiska weteranów po przez wspólne treningi mieszanych sztuk walki prowadzonych przez gwiazdy tego sportu. Zamiarem pośrednim jest popularyzacja sportów walki w Wojsku Polskim. Tym razem do projektu zostaną włączone wdowy po poległych żołnierzach. To doskonały sposób aby przypomnieć im, że wojsko o nich pamięta oraz pokazać iż są częścią wielkiej rodziny. Być może w przyszłym roku rodziny poległych żołnierzy na stałe wpiszą się w Projekt Wojownik.

 

Zajęcia będą się składać z części teoretycznej, czyli wykładów nt. sportu jako metody radzenia sobie ze stresem oraz podstaw żywienia i suplementacji w sportach walki. Pierwszego dnia dwa treningi poprowadzi Tomasz Drwal, natomiast drugiego dnia zawodnik Wojska Polskiego st. szer. Dominik Chmiel. Żołnierze po raz kolejny będą mogli spróbować elementów jogi jako alternatywnych ćwiczeń rozluźniających oraz ćwiczeń siłowych z wykorzystaniem kettlebell.

 

Tomasz Drwal trenował karate, kick-boxing i brazylijskie jiu-jitsu. W mieszanych sztukach walki zadebiutował w 2004 roku. We wrześniu tego samego roku wygrał turniej Colosseum 3 w Bielsku-Białej. W  2007 roku podpisał kontrakt z UFC – największą organizacją MMA na świecie. Jest pierwszym Polakiem, który stoczył walkę dla tej organizacji. Jego zawodowy rekord to 27 walk, z których 21 razy wyszedł zwycięsko, 5 razy musiał uznać wyższość swojego przeciwnika a jedną walkę zremisował.

Projekt Wojownik

Comments are closed.