Archiwum

Teodorczuk vs. Pointon na Celtic Gladiator VI

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

CG 6

Znamy kolejne zestawienie na zbliżającej się szóstej gali polskiej organizacji w Irlandii – Celtic Gladiator. 9-go lutego do okrągłej klatki wejdzie aktualny mistrz CG w wadze półśredniej – Mateusz Teodorczuk [9-2], a jego rywalem będzie Ross Pointon [6-16].

Trenujący na codzień w Silesian Cage Club, 22-latek z Piekar Śląskich walczył 4-krotnie w Irlandii pokonując w drodze do pasa: Michała Lisickiego, Kierana Daverna, Johna Ginga i wreszcie – w kwietniu tego roku – odprawił w pierwszej rundzie Toma Sullivana i to właśnie tym ostatnim zwycięstwem zdobył trofeum CG.

Pointon pomimo niekorzystnego rekordu, nigdy nie bał się brać walk z niewygodnymi przeciwnikami, czego dowodem jest to, że w swej karierze potykał się z takimi fighterami jak: Michael Bisping, Rich Clementi, Valentijn Overeem, Marius Zaromskis, czy Francis Carmont (zresztą tego ostatniego pokonał). Anglik to weteran Cage Rage, który zaliczył dwuwalkowy epizod w UFC. W swojej ostatniej walce w Belfaście przegrał przez KO z zawodnikiem gospodarzy – Conorem Cooke.

Poniżej zapowiedź w wykonaniu gościa honorowego gali – Mameda Chalidowa: