UFC

Tate, Chiesa i Wood przegrali walki na gali UFC w Vegas

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ketlen Vieira po pięciorundowym boju pokonała faworyzowaną Mieshę Tate. Brazylijka pokonała byłą mistrzynię UFC po jednogłośnej decyzji sędziów (48-47, 48-47, 49-46). Główną bronią Vieiry w tej walce były ciosy pięściami natomiast Tate skupiała się na próbach przeniesienia walki do parteru. Amerykanka starała się również odpowiadać na ciosy Brazylijki jednak warto podkreślić, że Tate kończyła pojedynek zakrwawiona i miała sporą opuchliznę wokół lewego oka.

Niepokonany Sean Brady zanotował najcenniejsze zwycięstwo w swojej dotychczasowej karierze. Zawodnik z Filadelfii pokonał po decyzji sędziów Michaela Chiesę, zwycięzcę 15. sezonu programu „The Ultimate Fighter”. Kluczem do zwycięstwa młodszego z zawodników okazały się dwie pierwsze rundy, gdzie Brady’emu udało się narzucić własne tempo i spokojnie budować przewagę na kartach sędziowskich. Chiesa spróbował odwrócić losy pojedynku w trzeciej rundzie jednak nie pomogły mu ani latające kolana, ani celne podbródkowe. Wszyscy trzej sędziowie punktowali walkę 29-28 na korzyść Brady’ego.

Taila Santos udusiła Joanne Wood (dawniej Calderwood) pod koniec pierwszej rundy. Brazylijka dwukrotnie miała rywalkę na deskach gdzie po mocnym ground and pound udało jej się przejść do duszenia zza pleców i zakończyć pojedynek.

Zwycięstwa na głównej karcie odnieśli również Rani Yahya i Adrian Yanez.

Comments are closed.