Tanner Boser UFC

Tanner Boser zmienia kategorię wagową by „utrzymać się” w UFC. Znamy nazwisko rywala Kanadyjczyka!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 19 lutego 2023

Tanner Boser przegrał trzy z czterech ostatnich walk. Kanadyjczyk podjął, więc decyzję aby zmienić kategorię wagową po to by utrzymać się w UFC. Bulldozer po dziewięciu latach stoczy ponownie pojedynek w kategorii półciężkiej. Tym samym schodzi z kategorii ciężkiej do niższej dywizji.

Tanner Boser (20-9-1) walczy w UFC od października 2019 roku, przez ten czas zanotował bilans 4-4, czyli cztery wygrane i cztery porażki. Niestety w ostatnim czasie zawodnikowi nie szło dobrze i w ostatnich czterech występach zaliczył aż trzy przegrane.

To spowodowało, że Kanadyjczyk by utrzymać się w organizacji UFC podjął decyzję o zmianie kategorii wagowej. Zejście do dywizji niżej może być dla niego dobrą opcją, gdyż pokonał Ovince’a St. Preux, który przez wiele lat walczył właśnie w tej kategorii, a także minimalnie przegrał na punkty z Ilirem Latifim, kolejnym zawodnikiem z przeszłością w kategorii półciężkiej.

Jak widać zawodnicy w tych czasach robią wszystko co w ich mocy by utrzymać się w najlepszej lidze MMA na świecie. Tanner Boser dołącza zatem do szerokiego grona fighterów, którzy chcąc zarabiać spore pieniądze decydują się na ogromne poświęcenie i zbijanie kilogramów. 31-letni zawodnik podczas ważenia przed ostatnim startem ważył 229 funtów, będzie musiał zatem zbić 24 funty by zmieścić się w limicie kategorii półciężkiej.

Tanner zmierzy się z Ionem Cutelabą (16-9-1, 1NC), 15 kwietnia na gali w Kansas City. Dla Kanadyjczyka będzie to pierwszy od dziewięciu lat pojedynek w kategorii półciężkiej. Mołdawianin jest w jeszcze gorszej sytuacji od Bosera, gdyż z ostatnich siedmiu walk wygrał zaledwie jedną. W walce wieczoru tego wydarzenia Max Holloway podejmie Arnolda Allena. Max Holloway wraca do octagonu! Wiemy kiedy i z kim zmierzy się Blessed!

Zostaw ocenę
0
0