NEWSY

Talent Hunter #4: Aaron Pico – utalentowany zapaśnik z AKA

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wczoraj portal sherdog.com przybliżył szerzej sylwetkę tego niespełna 21-letniego zapaśnika, my przyjrzymy mu się od nieco innej strony. Aaron Pico jest pierwszym z zawodników, który „doczłapał się” do naszego działu Talent Hunter będąc przed debiutem w profesjonalnym MMA.

Zawodnik urodził się w Whittier w Kalifornii i reprezentuje siódme pokolenie tak zwanych „Californio„, czyli osób urodzonych na terenie stanu Kalifornia posiadających przodków pochodzących z Kastylii lub innego historycznego regionu Hiszpanii. Co ciekawe Aaron jest potomkiem polityka Pio de Jesusa Pico, który w latach 1845-1846 był gubernatorem stanu określanego w tamtych czasach jako Alta California.

W zapaśniczym resume wciąż młodego zawodnika znajdziemy złoty medal z Mistrzostw Świata Kadetów w serbskim Zrenjaninie (2013), srebrny medal z Mistrzostw Świata Juniorów w chorwackim Zagrzebiu (2014) oraz brązowy medal z Mistrzostw Świata Juniorów wywalczony na macie w brazylijskim Salvadorze (2015). W 2016 roku doszedł do finału wewnętrznych eliminacji do zapaśniczej drużyny olimpijskiej, gdzie minimalnie przegrał z osiem lat starszym Frankiem Molinaro, który zajął potem piąte miejsce w turnieju zapaśniczym w Rio.

Jak dorzucimy do tego zdobyty w Ukrainie w 2010 roku złoty puchar w Pankrationie oraz tytuł juniorskiego mistrza Golden Gloves w 2009 roku mamy lepszy obraz tego z jak wielkim talentem mamy do czynienia. Pico na gali Bellator 180 podejmie rywala, który w zawodowym MMA „nabił” rekord 8-2. Mimo wszystko to właśnie debiutant będzie faworytem tego starcia. Poniżej świeże video z wczorajszego treningu zawodnika przygotowane przez MMAFighting.com:

 

Comments are closed.