Home / NEWSY / Talent Hunter #3: Kategoria kogucia (135 funtów/61.2kg)
Khalid Taha

Talent Hunter #3: Kategoria kogucia (135 funtów/61.2kg)

W dzisiejszym wydaniu Talent Huntera zaprezentujemy nieco odmienną wersję artykułu, a wszystko oczywiście wynika z racji otwarcia zupełnie nowej kategorii w organizacji KSW – dywizji koguciej (do 135 funtów/61.2 kg).

Nie skupimy się na jednym zawodniku, a rzucimy listę fighterów wraz z drobnymi danymi oraz rekordami tak by ogółem nakreślić Wam na kogo warto zwrócić uwagę, kto jest dostępny, który zawodnik może dobrze rokować na przyszłość, a który na MMA już zjadł zęby i nosi obecnie status „journeymana”. Nie zdziwcie się tutaj obecnością starszych zawodników, wszak i tacy są potrzebni gdy otwiera się nową kategorię i „buduje” ją od podstaw.

Khalid Taha [10-0], 24 lata, Niemcy
Świętujący niedawno 24 urodziny mieszkaniec Dortmundu jest notowany na 4. miejscu wśród kogucich z Europy Zachodniej (via Tapology.com). Najcenniejsze zwycięstwo odniósł w ostatniej, jubileuszowej – 10 walce w zawodowym MMA. Pokonał przez niejednogłośną decyzję doświadczonego Fina Timo-Juhani Hirvikingasa. Walczący dla czołowych niemieckich organizacji GMC oraz Fair FC  zawodnik z pewnością z uśmiechem na ustach przyjąłby możliwość występu na galach europejskiego potentata jakim bez wątpienia jest KSW. Z racji wieku i stale czynionych postępów jest to fighter, który z pewnością zaliczy kolejny progres. Widowiskowo walczący Taha odprawił ciosami 7 z 10 rywali, a ogółem 4 walki kończył na swą korzyść w pierwszej rundzie i 4 kolejne w drugiej odsłonie. Mówiąc brzydko Khalid jeńców nie bierze i zawsze dąży do skończenia oponenta w jak najszybszym wymiarze czasu. Idealny kandydat do walki o pas KSW, który zapewne organizacja „rozda” w niedalekiej przyszłości.

Khusein Askhabov [14-0], 22 lata, Luksemburg
Noszący przydomek „Lion” zawodnik mimo wschodnio brzmiącego nazwiska osiadł na stałe w maleńkim Luksemburgu. Jest to jeden z fighterów, który potrafi zaskoczyć rywala efektowną dźwignią na stopę czy kolano, ale także lubi zasypać oponenta gradem ciosów czy zaatakować latającym kolanem. Wszechstronny Askhabov pokonywał już Francuzów, Belgów, Szwajcarów czy Holendrów i powoli kończą się dla niego rywale w Europie Zachodniej, a ponieważ walczy dla niskiej rangą, mało znanej federacji to ciężko mu będzie przeskoczyć pewną poprzeczkę jeśli w niej pozostanie. Walczył już w Groznym i Kijowie, więc z pewnością chętnie zameldowałby się pod Warszawą i stanął naprzeciw Anzora Azhieva. Świetny rywal na powrót Azhieva, choćby z racji tego, że jest o kilka lat młodszy od pochodzącego z Czeczenii zawodnika trenującego w WCA pod okiem Roberta Jocza.

Matheus Mattos [10-0-1], 24 lata, Brazylia
Czołowy fighter dywizji koguciej organizacji Jungle Fight. Brazylijczyk oczywiście reprezentuje Team Nogueira i do tej pory podczas sześcioletniej profesjonalnej kariery pokonywał rywali wyłącznie przed czasem! Jedyna decyzja w karierze to remis w walce z z doświadczonym Adriano Moreirą pod koniec marca 2012 roku. W 2015 roku uczestniczył w brazylijskiej edycji The Ultimate Fighter, oczywiście wygrał walkę eliminacyjną i wszedł do domu TUFa jednak później uległ w ćwierćfinale Reginaldo Vieirze. Bez wątpienia mimo młodego wieku zaletą „Adamusa” jest doświadczenie oraz możliwość codziennego treningu z tuzami światowego MMA.

Inne ciekawe nazwiska w zasięgu finansowym KSW:
Marko Kovacic [8-1] Florin Gardan [13-3] Cody Gibson [15-6] Josh Hill [15-2] John Castaneda [12-2] Mikhail Malyutin [34-12] Kevin Petschi ]11-3] Vitali Branchuk [22-6] Alan Philpott [16-9] Ste Nightingale [6-1] Daichi Takenaka [10-1] Go Kashiwazaki [15-1-2] Luca Iovine [9-1]

 

Zobacz także

Kowalkiewicz

Karolina Kowalkiewicz Vlog #7 – Atak Conora i łódzka patologia

Zapraszamy do oglądania siódmego odcinka Vloga Karoliny Kowalkiewicz. W tym epizodzie między innymi o ataku …