NEWSY

Talent Hunter #2: Kenneth Bergh

Pinterest LinkedIn Tumblr

W drugiej odsłonie cyklu „Talent Hunter” przybliżymy wam odrobinę sylwetkę Norwega Kennetha Bergha. Zawodnik kategorii półciężkiej reprezentuje Frontline Academy i jest klubowym kolegą takich zawodników jak Emil Weber Meek, Jack Hermansson, Simeon Thoresen czy Mohsen Bahari.

Na początek zaznaczę, że do Bergha należy podejść z pewnym dystansem biorąc pod uwagę fakt, że obecnie w dywizji półciężkiej robi się sytuacja zbliżona do tej w królewskiej kategorii wagowej. Bardzo trudno jest znaleźć dobrych, utalentowanych fighterów, którzy mają na karku 23-25 lat. Norweg liczy sobie 27 wiosen i do tej pory jego najcenniejszym skalpem jest wygrana w starciu z Brettem McDermottem.

Zaskakujący jest jednak fakt związany z tym w jaki sposób Kenneth pokonuje swoich oponentów, a warto podkreślić że wszystkich dotychczasowych rywali odprawił przed czasem w pierwszej rundzie. Trzy gilotyny, jeden trójkąt rękoma i jedna wygrana przez TKO – tak prezentuje się obecnie bilans Bergha.

Nie jest on zawodnikiem, który liczy na wymęczenie i żmudną pracą punktuje u sędziów, wręcz przeciwnie można doszukać się u niego chęci skończenia pojedynku jak najszybciej. Rywale Bergha nie byli najlepszej klasy jednak jak mawiają najzagorzalsi fani MMA – kelnera też trzeba szanować i umieć odprawić przed czasem. No i kolejny czynnik, na który coraz częściej zwracają uwagę właściciele największych organizacji MMA na świecie – Bergh potrafi zadbać o własny wizerunek i stawia na ciężką pracę na treningach tak by osiągnąć nieskazitelną sylwetkę.

 

Ask me if I do this every day, I said, „often”… // @chrisabolade photo

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kenneth Bergh (@kennethberghmma)

Comments are closed.