ACA

Talent Hunter #1: Abdul Aziz Abdulvakhabov

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wraz z nową odsłoną strony postanowiliśmy uruchomić nowy cykl artykułów dedykowany utalentowanym zawodnikom MMA walczącym poza UFC czy Bellatorem. W pierwszej części cyklu „Talent Hunter” przedstawimy wam bliżej Abdula Aziza Abdulvakhabova – mistrza kategorii lekkiej federacji Absolute Championship Berkut.

Lion” dwa tygodnie temu obchodził swe 28 urodziny i z pewnością wkrótce podpisze kontrakt na kolejny pojedynek, gdyż ostatnią walkę stoczył pod koniec października 2016 roku. Reprezentujący Fight Club Berkut lekki może pochwalić się passą trzynastu kolejnych zwycięstw z czego osiem zanotował w klatce ACB. Ostatnią i jedyną w karierze porażkę poniósł bardzo dawny temu – 26 września 2011 roku przegrał po dwurundowym pojedynku z Magomedem Alhasovem. Jest to jeden z ciekawszych zawodników, który nie boi się toczyć bezpardonowych wymian w stójce, a mimo tego nigdy nie został znokautowany, jak zapewne już wywnioskowaliście nigdy także nie przegrał przez poddanie. Odwracając sytuację i spoglądając na podział zwycięstw w rekordzie jasno i klarownie rysuje się główna zaleta Abdula, który siedmiokrotnie odprawiał rywali przed czasem przez KO/TKO. Jest to zawodnik, który potrafi naruszyć oponenta zarówno na środku klatki jak i pod siatką w klinczu, a następnie wieńczy dzieła soczystym ground and pound. Warto zwrócić też uwagę na fakt, że Abdulvakhabov ma w rekodzie cztery wygrane przez poddania jednak żadne z nich się nie powtarza, wachlarz technik parterowych zatem również jest spory: trójkąt rękoma, anakonda, gilotyna i duszenie zza pleców – tak poddaje rywali „Lion”. Na koniec podkreślimy jeszcze umiejętność przenoszenia walki do parteru w odpowiednim momencie, wejścia w nogi w tempo oraz prowadzenie pojedynku pod własne dyktando.

Głównym „nemezis” mistrza ACB jest Oleg Bagov, który w dwóch dotychczasowych pojedynkach sprawił mu sporo problemów. Obie walki zresztą kończyły się dość zaskakująco, pierwszą Abdulvakhabov wygrał po obrotowym kopnięciu natomiast druga została zakończona w przerwie między rundą pierwszą, a drugą gdyż Bagov nie był w stanie kontynuować pojedynku z przyczyn zdrowotnych. Poniżej świetny materiał video przygotowany przez ACB, na którym możecie zobaczyć próbkę umiejętności Abdulvakhabova:

https://www.youtube.com/watch?v=TXMgGnCgA6g

Comments are closed.