T.J. Dillashaw kończy karierę! Jeszcze w październiku walczył o pas

S
0
Opublikowano: 06 grudnia 2022

Bardzo zaskakujące wieści dochodzą zza Oceanu! Były mistrz kategorii koguciej, T.J. Dillashaw, poinformował UFC… o przejściu na emeryturę!

36-letni fighter w lipcu ubiegłego roku powrócił po dwuletnim zawieszeniu, które spowodowało wykrycie w jego organizmie niedozwolonej substancji, EPO. Dillashaw pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Cory’ego Sandhagena i zapowiedział marsz po utraconą w 2019 roku koronę dywizji koguciej.

Walkę o pas otrzymał przed kilkoma tygodniami. Na gali UFC 280 w Abu Zabi spotkał się z Aljamainem Sterlingiem, ale bardzo szybko od pierwszego gongu było wiadomo, że wygrać może jedynie cudem. Dillashawowi bowiem doznał poważnej kontuzji barku, ale wytrzymał prawie dwie odsłony. Ostatecznie przegrał przez TKO w drugiej rundzie.

T.J. był zmuszony przejść operację, a federację poinformował… o przejściu na emeryturę! Wiadomości te dla Ariela Helwaniego, ESPN oraz MMA Fighting przekazał menedżer byłego mistrza, Tiki Ghosn. Co prawda jedna z osób z obozu T.J.’a Dillashawa przekazał MMA Junkie, że jest to fake news, bo Amerykanin planował kończyć karierę w wieku 40 lat.

Wszystko wydaje się jednak być prawdziwe. Na twitterowym profilu UFC Roster Watch pojawiła się informacja o usunięciu Dillashawa z grona zawodników federacji. Tym samym zakończy on karierę z rekordem 17-5, a jego największymi osiągnięciami były wygranie 14. sezonu The Ultimate Fighter oraz dwukrotne sięgnięcie po pas mistrzowski kategorii koguciej.

Zostaw ocenę
0
0