szef ufc odpowiada na zarzuty o monopolizację rynku mma

Szef UFC odpowiada na zarzuty o monopol rynku MMA

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 10 lipca 2024

Szef największej organizacji MMA na świecie w jednym z najnowszych wywiadów odpowiedział na niedawne zarzuty sugerujące, że UFC monopolizuje rynek MMA.

Organizacja UFC musi wypłacić bajońskie sumy z powodu kary jaka została na nią nałożona. Początkowo kwota w pozwie antymonopolowym miała wynieść około miliarda dolarów. Ostatecznie po podpisaniu ugody UFC wypłaci grupie byłych zawodników łącznie 335 milionów dolarów.

Dana White skomentował temat monopolu na rynku MMA w trakcie rozmowy z FOX News. Szef UFC zaprzeczył takiej tezie.

– Ludzie od lat mówią, że jesteśmy monopolistami. Nie mamy monopolu, jesteśmy po prostu najlepsi. Jesteśmy najlepsi w tym, co robimy.

Dana White zasugerował, że każdy może zainwestować pieniądze, założyć swoją organizację MMA i rozpocząć rywalizację z UFC.

– Nie ma żadnych bariery dotyczących wejścia na ten rynek. Każdy może to zrobić. Można założyć organizację, płacić zawodnikom tyle, ile się chce płacić, i robić to, na co się ma ochotę. Wiele mądrych, utalentowanych osób wchodziło w ten sport i próbowało ze mną rywalizować, ale nie dawali rady. Ostatecznie jednak nie ma żadnych przeszkód, aby spróbować, choćby jutro.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments