Sterling Dariush Allen

Sterling wskazał nazwiska dwóch zawodników, którzy powinni walczyć o pasy kategorii piórkowej i lekkiej!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 14 lutego 2023

Aljamain Sterling, mistrz organizacji UFC w kategorii koguciej wskazał nazwiska dwóch zawodników, którzy powinni walczyć o pasy kategorii piórkowej i lekkiej. Co ciekawe Sterling w swej wypowiedzi pominął osobę Yaira Rodrigueza, czyli zawodnika który w weekend wywalczył tymczasowy pas mistrzowski kategorii piórkowej.

Funkmaster uważa, że na tę chwilę nie wyklarował się pretendent, którego z czystym sumieniem można by wrzucić do starcia rangi mistrzowskiej w kategorii piórkowej czy lekkiej. Aljamain tym samym pominął Yaira Rodrigueza, który w weekend na gali UFC w Perth wywalczył tymczasowy pas kategorii do 66 kg.

Oto co mistrz kategorii koguciej powiedział na temat zawodników, najpierw wypowiadając się na temat pojedynku Islama Makhacheva z Alexandrem Volkanovskim:

„Doskonała walka, pełna wymian i dobrych akcji z obu stron. Nie mniej jednak ja chciałbym, żeby ci zawodnicy pozostali w swoich kategoriach i walczyli z fighterami, którzy wypracowali sobie status pretendenta.”

Sterling kontynuował wypowiedź o dywizjach piórkowej i lekkiej:

„Szczerze moim zdaniem nie ma teraz takiej klarownej sytuacji w obu tych dywizjach. Jest Max Holloway i jeśli on przegra z Arnoldem Allenem to myślę, że w takim przypadku Allen nie powinien już robić kolejnej walki, pokonanie Hawajczyka powinno wystarczyć do uzyskania prawa do pojedynku o mistrzowski pas. Podobnie jest w przypadku Beneila Dariusha, który ma walczyć z Charlesem Oliveirą. Szczerze moim zdaniem Beneil powinien dostać walkę o pas już teraz, nawet jeśli miałby na nią czekać do października. Ten facet na to zasługuje. Ogółem jestem podekscytowany tym co się wydarzy w przyszłości bo poza wymienionymi nazwiskami nie ma takich czystych pretendentów, wszystko będzie się rozstrzygało w najbliższych miesiącach, a to oznacza wiele ekscytujących starć.”

Z wypowiedzi Sterlinga jasno wynika, że jest dwóch zawodników, którzy mogą zgarnąć title shoty, mowa tu o Arnoldzie Allenie i Beneilu Dariushu. Pytanie tylko czy obaj wymienieni będą w stanie wygrać kolejne walki i udowodnić, że długie serie zwycięstw nie były przypadkiem.

O pojedynku Allena z Maxem Hollowayem więcej poczytacie w newsach: Max Holloway wraca do octagonu! Wiemy kiedy i z kim zmierzy się Blessed! oraz Organizacja UFC wróci do Kansas po 6 latach przerwy i do Miami po… 20-letniej nieobecności!

Zostaw ocenę
0
0