Specjalne oświadczenie komisji po walce Karoliny Kowalkiewicz na UFC 281

S
0
Opublikowano: 15 listopada 2022

Na minionej gali UFC 281 do oktagonu po raz drugi w tym roku weszła Karolina Kowalkiewicz. Pojedynek Polki zakończył się przez decyzję sędziowską, która na długo pozostanie w pamięci kibiców!

Karolina Kowalkiewicz po passie 5. kolejnych zaliczyła bardzo dobry występ przed kilkoma miesiącami i poddała Felice Herrig już w drugiej odsłonie ich walki na UFC Vegas 56. Łodzianka szybko otrzymała kolejną propozycję pojedynku.

Tą było starcie z Silvaną Gomez Juarez na gali UFC 281 w słynnej Madison Square Garden w Nowym Jorku. Dla Argentynki była to 4. walka w największej federacji MMA na świecie. Wcześniej dwie przegrała przez poddanie, a przed występem przeciwko Polce znokautowała swoją rywalkę.

Karolina przeważała w pojedynku. Przeciwniczka szukała kombinacji bokserskich, ale dawała się obalić byłej mistrzyni KSW. Kowalkiewicz udanie też wchodziła z tajskim klinczem, wyprowadzając kilka mocnych kolan. „La Malvada” ruszyła mocniej do ataku w ostatniej odsłonie, ale i tam Łodzianka poradziła sobie z jej atakami dobrze okopując jej nogę i wyprowadzając celne uderzenia.

Zamieszanie po walce Kowalkiewicz

Ostatecznie o wyniku musieli zadecydować sędziowie. Bruce Buffer otrzymał kartę punktową, zawodniczki stanęły do werdyktu i wtedy… do oktagonu wszedł jeden z oficjeli. Konferansjer UFC był ewidentnie zdenerwowany faktem, iż wdał się jakiś błąd, który zaczął być poprawiany na siatce!

Same fighterki zareagowały na wszystko śmiechem, a po chwili „Veteran Voice of the Octagon” ogłosił jednogłośną wygraną Kowalkiewicz. Komisja Stanu Nowy Jork wyjaśniła całe zamieszanie w specjalnym oświadczeniu:

Oficjalny werdykt ogłoszony w klatce podczas UFC 281 po zakończeniu walki Karolina Kowalkiewicz vs. Silvana Gomez Juarez był prawidłowy; Karolina Kowalkiewicz zwyciężyła jednogłośną decyzją sędziów. Poprawka naniesiona przed ogłoszeniem werdyktu przez Bruce’a Buffera był błędem w zapisie na oficjalnej karcie punktowej. Personel Komisji Sportowej Stanu Nowy Jork szybko zidentyfikował błąd i natychmiast podjął działania w celu jego poprawienia, zanim oficjalny wynik został przedstawiony.

Zostaw ocenę
0
0