NEWSY

Dwa solidne starcia dodane do UFC w Singapurze

Pinterest LinkedIn Tumblr

Interesująco zapowiada się rozpiska czerwcowej gali UFC Fight Night 111, która odbędzie się w singapurskim Kallang. Na karcie pojawiły się dwa mocne zestawienia.

W kategorii półśredniej Koreańczyk z Południa Dong Hyun Kim (22-3-1 1NC, UFC 13-3 1NC) skrzyżuje rękawice z błagającym o kolejne walki Colbym Covingtonem (11-1, UFC 6-1). Plasujący się na siódmym miejscu ranking UFC Kim zawalczy o czwartą wiktorię z rzędu, która mocno przybliży go do walk ze ścisłym topem kategorii. 35-latek po raz ostatni walczył na grudniowym UFC 207, gdzie niejednogłośnie wypunktował Tareca Saffedine. Dla Covingtona pojedynek ze „Stun Gunem” będzie bez wątpienia największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze. Amerykanin również jest na fali trzech zwycięstw, ostatni raz występując na UFC on Fox w grudniu, gdzie poradził sobie na przestrzeni trzech rund z Bryanem Barbareną.

Drugim pojedynkiem będzie starcie pomiędzy Amerykaninem Alexem Caceresem (12-10 1NC, UFC 7-8 1NC) z debiutującym w organizacji Chińczykiem Guanem Wangiem (17-1-1). Dla popularnego „Bruce’a Leeroya” starcie z Wangiem będzie prawdopodobnie niezwykle ważnym w kontekście utrzymania kontraktu w UFC. 28-letni Caceres przegrał ostatnie dwie walki, a jego pogromcami byli Yair Rodriguez oraz Jason Knight. Jego przeciwnik nie pokonał nikogo znaczącego w dotychczasowych występach. Największym skalpem Wanga jest były pretendent do pasa mistrzowskiego organizacji ONE Japończyk Koji Ando, którego Chińczyk pokonał niespełna sześć lat temu.

Comments are closed.