Shogun Rua skończył karierę UFC

Shogun zakończył karierę. Zawodnicy UFC reagują na emeryturę Brazylijczyka!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 22 stycznia 2023

Shogun Rua pożegnał się z kibicami walką z Ihorem Potierią na gali UFC 283 w Rio de Janeiro. Choć Mauricio zapewne marzył o innym wyniku w ostatnim występie w octagonie UFC to i tak ze spokojnym duchem może wypoczywać na emeryturze. Shogun w trakcie kariery wywalczył pasy mistrzowskie PRIDE oraz UFC czym na stałe zapisał się w historii światowego MMA.

Fani zapamiętają Shoguna z pamiętnej serii w 2005 roku kiedy to Brazylijczyk w ciągu zaledwie sześciu miesięcy zanotował pięć kolejnych zwycięstw pokonując kolejno: Hiromitsu Kaneharę, Rampage’a Jacksona, Antonio Rogerio Nogueirę, Alistaira Overeema i Ricardo Aronę.

Te dwie ostatnie wygrane Mauricio Rua zanotował jednego dnia nokautując zarówno Overeema jak i Aronę w pierwszych rundach na gali PRIDE Final Conflict. Shogun został wtedy zwycięzcą Grand Prix kategorii średniej i wywalczył nie tylko pas mistrzowski, lecz również pokaźne trofeum.

Później Brazylijczyk przez pewien czas notował jeszcze świetne wyniki w japońskiej federacji jednak wszystko zmieniło się, gdy organizacja UFC wykupiła PRIDE. Na dzień dobry przyszła porażka z Forestem Griffinem, później po dwóch zwycięstwach przegrana z Lyoto Machidą, po której jednak udało się zrewanżować rodakowi i zgarnąć mistrzowski pas kategorii półciężkiej.

Następnie przyszło coś czego sam Shogun się nie spodziewał, mianowicie ciągłe przeplatanie zwycięstw z przegranymi, a choć później w latach 2015-2017 udało się wygrać trzy kolejne walki to fani powoli nastawiali się, że do końca kariery Mauricio jest już bliżej niż dalej. Ostatecznie Shogun zakończył karierę serią trzech przegranych pod rząd.

Belal Muhammad: „Oh w tej chwili nienawidzę Ihora Poterii.”

Al Iaquinta: „Je*ać Potierię.”

Thiago Marreta Santos: „Shogun jest dla mnie uosobieniem samuraja, jest moim idolem, dziękuję ci za twoją 'służbę’ Mistrzu.”

Henry Cejudo: „Shogun jest jednym z dwóch zawodników, którym udało się wywalczyć pasy PRIDE i UFC, gratuluję emerytury Shogun!”

Na konferencji prasowej po gali Shogun powiedział, że jest spełnionym zawodnikiem i jest szczęśliwy, że może zakończyć karierę. Mauricio Rua dodał także, że ma nadzieję, że fani i dziennikarze zapamiętają go jako dobrego człowieka.

Zostawiamy was w tej chwili z dedykowanym materiałem video, który organizacja UFC przygotowała chcąc godnie pożegnać Shoguna.

Zostaw ocenę
0
0