UFC

Shavkat Rakhmonov vs. Neil Magny dodane do karty walk gali UFC Fight Night 209.

Pinterest LinkedIn Tumblr

Medialny pojedynek pomiędzy Shavkatem Rakhmonovem a Neilem Magnym toczy się od czasu ostatniego zwycięstwa Amerykanina nad Maxem Griffinem. Wówczas Kazach zaproponował mu walkę, gdyż jak to Rakhmonov napisał „Nikt nie chce ze mną walczyć”. Dziś portal MMAJunkie potwierdził że do tego starcia dojdzie podczas gali UFC Fight Night 209, która odbędzie się 25 czerwca.

Kazach przed podpisaniem kontraktu z największą organizacją na świecie był mistrzem Rosyjskiej organizacji M-1 Global. Tytuł ten udało mu się raz obronić, po czym Matchmakerzy UFC postanowili zaproponować mu angaż. Rakhmonov debiut dla UFC zaliczył w 2020 roku, podczas gali UFC 254. „Nomad” przebojem wdarł się do organizacji, dusząc weterana oktagonu UFC, Alexa Oliveirę. Dwa kolejne starcia również zakończyły się po myśli Shavkata. W swoim drugim pojedynku dla UFC zawalczył on z Michelem Prazeresem, którego to poddał duszeniem zza pleców w drugiej odsłonie pojedynku. Natomiast to trzeci pojedynek pod szyldem UFC dał Rakhmonovowi najwięcej, gdyż spektakularne kopnięcie obrotowe, które wylądowało na głowie Carlstona Harrisa obiegło cały świat, dając Kazachowi wielki rozgłos w środowisku MMA.

Neil Magny
jest już starym wyjadaczem w sportach walki, choć jego wiek wcale na to nie wskazuje. „Haitian Sensation” swoje pojedynki dla UFC toczy od niemal 10 lat, a do organizacji trafił występując w 16 sezonie programu „The Ultimate Fighter”, gdzie odpadł w półfinale, będąc w teamie Shane’a Carwina. Magny przez 9 lat swojej przygody z UFC stoczył 25 pojedynków, z czego aż z osiemnastu wychodził zwycięsko. Na swoim rozkładzie ma takie nazwiska jak Demian Maia, Rafael Dos Anjos, Carlos Condit, Robbie Lawler czy Geoff Neal.

Na ten moment nie znamy ani miejsca w którym wydarzy się gala UFC Fight Night 209, ani walki która będzie głównym wydarzeniem tego eventu. Gala datowana jest na 25 czerwca 2022 roku.

Comments are closed.