Sean O’Malley z zaskakującą radą po porażce Rosasa w UFC! „Powinien zrobić 2 lata przerwy”

S
0
Opublikowano: 12 kwietnia 2023

W miniony weekend pierwszej zawodowej porażki doznał najmłodszy fighter w rosterze UFC, Raul Rosas Jr. Na temat Meksykanina wypowiedział się czołowy zawodnik dywizji koguciej, Sean O’Malley.

„El Nino Problema” przedstawił się szerszej publiczności w minionym roku na Dana White’s Contender Series, gdzie wystąpił mając zaledwie 17 lat i perfekcyjny rekord 5-0. Młodzian zaimponował prezydentowi UFC i szansę debiutu otrzymał jeszcze w grudniu na UFC 282.

Tam w niespełna 3 minuty poddał Jaya Perrina i ponownie zaznaczył, że chce walczyć jak najczęściej, by móc pobić rekord i zostać najmłodszym mistrzem w historii organizacji. Ten plan pokrzyżował mu jednak Christian Rodriguez, który zdominował go i pokonał jednogłośną decyzją sędziów na UFC 287.

Głos w sprawie Raula Rosasa zabrała inna młoda gwiazda kategorii koguciej, Sean O’Malley. Zdaniem „Sugara” Meksykanin nie wytrzymał presji, jaka została na niego narzucona.

„Przewidziałem to. Tak myślałem, że Christian Rodriguez to będzie za duże wyzwanie. Chłopak ćwiczy w naprawdę w ch*j dobrym klubie. Nie oznacza to oczywiście, że Raul Rosas jest już skończony, ale co dalej? Może nie powinni go podpisywać w tym wieku – dać mu 2, może 3 lata, zebrać więcej wygranych i doświadczenia… Ale UFC podjęło ryzyko. 'Mamy tu potencjalną gwiazdę!’ – wciąż może nią być. Ale sam nie wiem.” – powiedział O’Malley w podcaście Timbo Sugar Show.

„Mówiłem, że wyjdzie na wściekłości, będzie próbował robić to, co większość na sali. Sprowadzić, zająć plecy, udusić. A jak to nie wyjdzie, to tracą parę. Nie może utrzymać tego tempa.”

Mimo porażki „El Nino Problema” wciąż ma dużo czasu na osiągnięcie sportowych sukcesów. 18-latek powinien na pewno zapoznać się z historią Sage’a Northcutta, który szybko zgasł, mimo ogromnych nadziei w nim pokładanych. „Sugar” uważa, że o ile Rosas wciąż może wygrać kilka walk w UFC, to jednak powinien w pełni skupić się na zbudowaniu siebie w najbliższych latach.

„Zdecydowanie, są goście w tej kategorii wagowej, których może pokonać. Aczkolwiek uważam, że nie powinien szukać zwycięstw. Powinien wziąć się za siebie i się poprawić. Zrobić dwa lata przerwy, dopakować, się k*wa dojechać… Niech zostanie w koguciej. Ale niech nie walczy przez kilka lat i się poprawi. Po prostu, niech dopracuje się w niektórych aspektach i wtedy wróci.”

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments