omalley ufc

Sean O’Malley spytał UFC o walkę w innej kategorii wagowej!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 10 marca 2023

Sean O’Malley najwyraźniej ma dość zamieszania związanego z zestawieniem pojedynku Aljamain Sterling vs. Henry Cejudo. Amerykanin mógłby być cierpliwy bo zawsze któryś z fighterów może doznać urazu i wypaść z walki na kilka dni czy tygodni przed wydarzenie. Tymczasem „Suga” ma inny pomysł.

Amerykanin zamieścił na swoim kanale na youtube nowy materiał, w którym wypowiedział się na temat planów organizacji UFC oraz rozmowy, którą odbył z matchmakerem Seanem Shelbym.

„Rozmawiałem z Seanem Shelbym i powiedział mi, że dojdzie do walki Sterling vs. Cejudo. Nawet wspominał, że w razie czego mógłbym być gotowy jako zastępstwo. Ja powiedziałem: 'Hej, nie. Naprawdę nie chcę przechodzić przez pełen obóz przygotowawczy po to by 'ewentualnie’ stoczyć pojedynek”.
Zapytałem zatem czy są w stanie dać mi walkę w kategorii do 145 funtów (piórkowa). Wierzę w siebie i swoje umiejętności, jestem pewien że mogę pokonać wielu typów w tej kategorii. Sean Shelby odpowiedział, że „nie, ponieważ nie chcą bym doznał urazu”. Zdziwiłem się bo ja przecież nigdy nie miałem kontuzji (śmiech) a zabrzmiało to (z jego strony) tak jakbym nawet teraz leczył jakiś uraz. Jestem zdrowy, gotowy, chcę po prostu walczyć. Mam 28 lat, Miałem w zasadzie dwuletnią przerwę, więc nie mam żadnych urazów. Mój team pytał czy potrzebuję pieniędzy, gdy zasugerowałem walkę w kategorii piórkowej, ja powiedziałem, że nie i podałem swoje powody. Powiedzieli ok, zróbmy to, jednak UFC kazało czekać. Wydaje się, że wygrałem title-shota, więc nie chcę brać kolejnej walki z tymi zabójcami z kategorii koguciej, po prostu poczekam, choć chętniej stoczyłbym pojedynek w kategorii piórkowej, który nie będzie miał wpływu na mój ranking.”

Co sądzicie o słowach matchmakera UFC, a także o wypowiedzi samego Seana O’Malleya? Chyba lepiej byłoby, gdyby zawodnik jednak trwał w startach w swej dywizji bo już pojedynek z Petrem Yanem pokazał, że nawet mając przewagę warunków fizycznie „Suga” niekoniecznie musi błyszczeć w walce, a przechodząc do piórkowej mierzyłby się z rywalami bliższymi swoim gabarytom.

Zostaw ocenę
0
0