Sean O'malley UFC 288

Sean O’Malley nie będzie zastępcą w starciu Sterling vs. Cejudo! „Jeśli jeden z głupków wypadnie to…”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 30 marca 2023

Sean O’Malley ujawnił, że nie zamierza zgodzić się na sytuację przed jaką chcieli go postawić matchmakerzy organizacji UFC. Sugar odmówił statusu oficjalnego zastępcy w pojedynku mistrzowskim Aljamain Sterling vs. Henry Cejudo, do którego ma dojść na UFC 288 w maju.

Wygląda na to, że Sean O’Malley będzie kolejnym z zawodników, którzy mogą sobie napytać biedy i narobić wrogów wewnątrz organizacji UFC. Amerykanin nie zgodził się bowiem na propozycję przyjęcia statusu oficjalnego zastępcy w pojedynku o pas mistrzowski kategorii koguciej, który zaplanowano na galę UFC 288.

O’Malley podał swoje powody takiej decyzji jednak biorąc pod uwagę to jak dużą ilość podcastów Sean nagrywa w ostatnim czasie i jak często gościnnie pojawia się we wszelkiego rodzaju programach online czy tych nagrywanych w studiach telewizyjnych wydaje się, że „Sugar” skupił się w ostatnim czasie przede wszystkim na budowaniu swojej marki w mediach społecznościowych i telewizji, a nie na mocnych treningach:

„Planowałem przyjęcie statusu oficjalnego zastępcy w walce Aljo z Henrym. Teraz jednak dotarliśmy do momentu, w którym gdybym miał rozpocząć treningi na poważnie to i tak nie zdołałbym się przygotować na pięciorundowy pojedynek. Planowanie walki i przygotowań normalnie jest dla mnie trudne natomiast w momencie, w którym nawet nie wiem czy wystąpię to wszystko się jeszcze bardziej komplikuje. Nie potrafię po prostu trenować w taki sam sposób. Ponad to nie myślę, że jestem w pozycji, w której jest to moja jedyna opcja dlatego mówię, że jeśli jeden z tych głupków wypadnie to UFC może po prostu przenieść ich walkę na późniejszy termin. Potrzebuję pełnych 8 tygodni na przygotowania, dla mnie to zbyt ciężkie by być zdyscyplinowanym nie wiedząc czy na 100% zawalczę. Wyglądasz w klatce jak nadczłowiek wtedy gdy zapierdalasz przez 8 tygodni i utrzymujesz rygor na sali treningowej. Teraz mamy pięć tygodni do gali szczerze nie robiłem wszystkiego co mógłbym zrobić w trakcie treningów, choć to nigdy nie zostało oficjalnie zatwierdzone przez UFC, to ja teraz mogę powiedzieć, że nawet jak zadzwonią to ja się z tego wycofuję, nie będę zastępcą.”

Zostaw ocenę
0
0