NEWSY

Santiago Ponzinibbio vs. Mike Perry – 16 grudnia na gali UFC on FOX 26 w Kanadzie

Pinterest LinkedIn Tumblr

Organizacja UFC przygotowała bardzo mocne zestawienie na grudniową wizytę w kanadyjskim Winnipeg. Santiago Ponzinibbio [25-3] i Mike Perry [11-1] powalczą o awans w rankingu kategorii półśredniej.

Argentyńczyk Ponzinibbio nazwisko budował wchodząc do domu The Ultimate Fighter: Brazil 2 z rekordem 18-1. W programie „Gente Boa” był bez wątpienia najlepszym z uczestników jednak doznał urazu dłoni po zwycięstwie w półfinałowej potyczce i nie mógł wystąpić w walce finałowej. Choć debiut w samej organizacji UFC nie był dla niego udany to obecnie jego bilans walk w najlepszej lidze MMA na świecie wynosi 7-2. 14 z 25 profesjonalnych zwycięstw było efektem nokautów, zanotował również sześć wygranych przez poddania. Sam natomiast nie został nigdy poddany.

Amerykanin Perry walczy w UFC zdecydowanie krócej i stoczył w najlepszej lidze MMA na świecie pięć walk, cztery wygrał i jedną przegrał. „Platinum” śmiało można opisać jako artystę nokautów. Wszystkie zwycięstwa w zawodowej karierze odniósł bowiem dzięki posyłaniu oponentów na deski. Sam nigdy nie został poddany lub znokautowany, a jedyna porażka w jego rekordzie była efektem decyzji sędziowskiej. Doświadczenie bez wątpienia stoi po stronie jego rywala jednak zawodnik z Florydy zrobi wszystko, aby przejść tą przeszkodę i mierzyć się z tuzami światowego MMA w kolejnych pojedynkach.

 

Comments are closed.