salahdine parnasse i jakub wikłacz na ksw vs rizin

Salahdine Parnasse i Jakub Wikłacz na wspólnej gali KSW vs Rizin

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 13 czerwca 2024

Martin Lewandowski zapowiedział powrót do współpracy między KSW i RIZIN. Natychmiast pojawiły się plotki na ten temat, nawet w zagranicznych mediach.

Martin Lewandowski był gościem Artura Mazura w programie Klatka po Klatce. W trakcie bardzo długiej rozmowy padł temat współpracy z innymi organizacjami. Japońska federacja RIZIN, która ostatnio ogłosiła współpracę z BKFC, chce ponownie bliżej współpracować z KSW.

Szybko padło nazwisko Jakuba Wikłacza. Szef KSW skomentował, że nie chodzi wyłącznie o mistrza kategorii koguciej, a ogółem o wymianę zawodników. W przeszłości na galach Rizin, polską organizację reprezentowali Goran Reljić i Szymon Bajor.

Jakub Wikłacz na KSW vs RIZIN

– Wymiana ogólnie zawodników. Nie tylko jakby chodzi tu o Kubę (Wikłacza), tylko w ogóle o zawodników. Jakaś taka współpraca, która będzie oparta na wymianie zawodników. Oczywiście zobaczymy, jak to się potoczy, bo też jakby nie mamy tego jakoś przypieczętowanego w tym sensie, że już mamy całą listę zawodników.

Martin Lewandowski zaznaczył, że prezes Nobuyuki Sakakibara może niechętnie patrzeć na „wypożyczanie mistrzów” jednak ogółem chodzi o to by zacieśnić współpracę i tworzyć wielkie zestawienia.

– Wiadomo, że oni też mogą nie do końca chcieć dawać swojego mistrza do konfrontacji u nas, bo po pierwsze, ten zawodnik, przyjeżdżając, może dostać po prostu wciry, co zawsze będzie świadczyło trochę o zawodniku. Ale to jest jedna sprawa, czyli wymiana zawodników.

Druga, jakaś taka cross-promocja. Czyli właśnie przez to, że będą dwie duże światowe organizacje współpracować, to sobie będziemy pomagać. My trochę im w Europie, oni nam trochę bardziej w Azji.

Salahdine Parnasse chce walki z Chihiro Suzukim

Temat bardzo szybko podłapał Salahdine Parnasse, któremu wpadł w oko wpis Combat Sports Today. Dziennikarze tego portalu zasugerowali walkę Parnasse’a z Chihiro Suzukim mistrzem organizacji RIZIN w kategorii piórkowej, który ma w rekordzie wygrane przez nokaut nad Patricio Pitbullem Freire oraz Vugarem Karamovem. Suzuki ma zakontraktowany bokserski pojedynek z Mannym Pacquiao.

Francuz napisał na twitterze:

– Nie odmówię, jestem gotowy.

Zostaw ocenę
3
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments