Archiwum

Rozpędzona lokomotywa – mymma.pl

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

urodziny

Swą przygodę z portalem myMMA.pl rozpocząłem w sierpniu ubiegłego roku. Wcześniej byłem aktywnym użytkownikiem for internetowych, a że sportem tym interesuję się od dawna – postanowiłem spróbować swoich sił jako redaktor czołowego portalu o tematyce MMA w Polsce. Gdy przybyłem zastałem pewne problemy związane ze zmianami kadrowymi w portalu, które dzięki pracy zespołowej i dobrej atmosferze w redakcji – udało się szybko zneutralizować. W ciągu ostatnich kilku miesięcy wiele się zmieniło. Poniżej pogrupowałem zmiany przeprowadzane na naszej stronie www.

Rotacja w redakcji

Może to zabrzmi nieskromnie, bowiem w wyniku wspomnianej rotacji również i moja osoba znalazła się w redakcji portalu, który obchodzi dziś drugie urodziny, ale traktuję siebie jako część teamu mymma, natomiast należy wspomnieć o innych świeżych „nabytkach” z których, jezeli chodzi o prowadzenie strony, „transferem roku” okazał się człowiek encyklopedia – jeśli chodzi o wiedzę na temat MMA – czyli piszący uprzednio dla konkurencyjnego portalu Bartek. Oprócz tego niedawno pojawił się Łukasz, który prowadzi – zainicjowany wcześniej przez Kubę – cykl „Wstajesz i Wiesz”; a także Krzysiek, który niusami, czynnymi typowaniami i felietonami uzupełnił prężnie rozwijającą się maszynę o nazwie myMMA. Oczywiście wspomnieć należy o fundamentach zbudowanych dla nas przez starą gwardię z jednym z najlepszych reporterów MMA w Polsce i specjalistą od przeprowadzania wywiadów (a zarazem współtwórcą portalu) – Jaru. Team piszących uzupełnia pełniący funkcję redaktora naczelnego, wszędobylski Kuba, który dba o to, aby informacje pojawiające się u nas na portalu były zawsze z „pierwszej ręki”. Do tego oczywiście dochodzi drugi z współzałożycieli i zarazem spec od spraw technicznych Marcin, znakomici fotografowie: Mateusz oraz Maciek i inni, którzy pracą w różnym zakresie przyczyniają się do ciągłego rozwoju naszego młodego portalu. (Dla ciekawych TU znajdziecie pełną listę naszej redakcji).

Nowa szata graficzna

Tuż przed Nowym Rokiem 2013-tym przeobrażeniu uległa szata graficzna naszego portalu. Wszystko jest bardzo czytelnie i prosto przedstawione i pogrupowane, a nasza redakcja dokłada wszelkich starań, aby każda z zakładek, w którą klikniecie była na bieżąco uaktualniana. Najważniejsze w naszym mniemaniu niusy prezentowane są u góry w formie pokazu slajdów, a najświeższe wywiady znajdują się po prawej stronie ekranu.

Współpraca z mediami zagranicznymi

W ostatnim czasie nawiązaliśmy wielostopniową współpracę z prowadzącymi popularny amerykański program telewizyjny MMA: Inside The Cage – Cyrusem Feesem i Caseyem Oxendinem, a pierwszym rezultatem tejże kooperacji jest nasz wspólny projeckt zatytułowany myMMA: ITC, w którym redaktorzy z naszego portalu współpracują ze wspomnianą parą w wyselekcjonowaniu 10-ciu najciekawiej się zapowiadających walk nadchodzącego miesiąca (zarówno w wielkich, jak i tych mniejszych organizacjach), a następnie obstawieniu przebiegu tychże walk – i tu następują zarazem punkt w którym rywalizujemy z naszymi kolegami, zbierając punkty za celnie wytypowane walki.
Oprócz tego niedawno zaczęliśmy współpracę z czołowym irlandzkim portalem powerhousemma, której owocem są (oraz będą) częstsze wywiady z zawodnikami pochodzącymi z Wysp Brytyjskich i samej Irlandii.

Nasze Cykle

W dość krótkim czasie doczekaliśmy się 5-ciu regularnie ukazujących się cyklów, a w planach są kolejne. Od poniedziałku do piątku przegląd codziennych niusów – większych i mniejszych – przedstawia Wam Łukasz w serii „Wstajesz i wiesz”, która jest naszą alternatywą na przegląd prasy w programach o tematyce ogólnej.
Mojego autorstwa są cykle „Co się stało?”, w którym w każdy wtorek robię przegląd najwazniejszych wydarzeń na mniejszych galach poza granicami naszego kraju; a także „Nie przegap!” – w którym co czwartek zapowiadam ważne wydarzenia z perspektywy polskiego fana MMA – w skład ktorych wchodzą gale MMA w Polsce, występy Polaków za granicą oraz znanych z polskich gal obcokrajowców.
W prowadzonej przez Bartka serii „Na celowniku” bardzo detalicznie prezentowani są zagraniczni rywale Polaków o których wiedza przeciętnego fana MMA jest stosunkowo niewielka.
Piątym cyklem ukazującym co miesiąc jest opisany wyżej projekt „MyMMA: Inside The Cage”.

Wywiady na wysokim poziomie

Wywiady to jeden z najmocniejszych punktów naszego portalu. Jeśli chodzi o wywiady w formie wideo, to tu prym wiedzie Jaru, który nakręcił kilkaset wywiadów oraz film „Historia KSW według Martina Lewandowskiego. Reszta redakcji natomiast przeprowadza i zamieszcza wywiady na ogół w formie pisemnej. A mamy na koncie wiele rozmów nie tylko z polskimi zawodnikami ale i fighterami z całego świata.

Na koniec w imieniu całej redakcji pragnę Wam podziękować za bycie z nami przez te 2 lata i życzę sobie i Wam, aby nasz portal dostarczał Wam codziennie porcji świeżych niusów, ciekawych wywiadów i opiniotwórczych felietonów!