NEWSY

Royce White po nieudanej przygodzie z NBA zmierza do klatki MMA

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kiedy w czerwcu 2012 roku Royce White został wybrany w drafcie przez zespół Houston Rockets z pewnością nie podejrzewał, że jego kariera potoczy się takim torem. Zawodnik, który cierpi na zespół lęku uogólnionego doszedł do porozumienia z zespołem by mógł podróżować na mecze prywatnym busem, gdyż panicznie bał się lotów samolotem.

Stany lękowe doprowadziły klub zawodnika do trudnej decyzji, White został zesłany do Rio grande Valley Vipers, klubu niższej ligi podlegającego pod Houston Rockets. W tej mniejszej drużynie Royce miał się odbudować jednak nigdy do tego nie doszło. W konsekwencji po serii transferów zadebiutował na parkietach NBA dopiero 21 marca 2014 roku. Po kolejnej przerwie powrócił do zawodowych startów w grudniu 2016 roku podpisując kontrakt z drużyną London Lightning występującą w kanadyjskiej lidze NBL. W pierwszym sezonie zdobył tytuł MVP ligi, a w w kolejnym sezonie (2017-2018) miał średnią 25,4 punkta na mecz jednak został zawieszony na jedenaście spotkań w fazie play-off po tym jak obraził słownie sędziego oraz oficjeli ligi.

Obecnie White trenuje w Minnesota Martial Arts Academy, klubie z którego wywodzą się tacy zawodnicy jak byli mistrzowie organizacji UFC: Brock Lesnar i Sean Sherk. Niedawno Royce wydał książkę zatytułowaną “MMA x NBA, A Critique of Modern Sport in America”, w której opisuje swą przemianę z koszykarza w zawodnika MMA i wychwala aspekty treningu mieszanych sztuk walki. Mierzący ponad 2 metry ważący 260 funtów atleta z pewnością będzie miał wkrótce okazję do debiutu w jednej z mniejszych organizacji w USA. Pytanie czy będzie w stanie zrobić tak dużą karierę by choć raz zaprezentować się na galach organizacji Bellator lub UFC?

Comments are closed.